Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

Silnik 0.8 i 51KM 38kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca w środku oraz ustawny bagażnik, choć trochę mały.
Układ elektryczny : diagnostykę wykonywać co 10-15 tys km. (polecam Arda W-w Bogusławsiego!!)
Silnik : oryginalne przewody i świece koreńskie wytrzymują 30.000 km
Ogólnie Matiz jest bezawaryjny. Silnik zapala w każdych warunkach
Silnik Matiza idealnie spisuje się w mieście. Przy prędkościach \"autostradowych\" trochę dużo pali - jak na tę pojemność silnika. Jeśli pojazd będzie gasł po rozgrzaniu silnika - to oznacza, że \"siadł\" optyczny czujnik w aparacie zapłonowym. Mam auto \"od nowości\" i silnik sprawuje się bez zastrzeżeń. Warto kupować oryginalne przewody i świece (koreańskie) - są dobrej jakości. Akumulator - polecam Delkor. Mam od 8 lat.
W skrzyni problem z redukcją z trójki lub czwórki na dwójkę. Dla fanów ekonomicznej jazdy najlepsze efekty daje przełączanie biegów co 20 km (1- do 20km/h ; 2- do 40 kom/h ; 5 - można wrzucić przy 80 km/h - podkreślam ekonomiczna jazda). Dobre efekty, jeśli chodzi o oszczędzanie paliwa daje hamowanie silnikiem. Wymaga to gruntownej zmiany przyzwyczajeń stylu jazdy !
Auto podskakuje na wybojach. Twarde zawieszenie. Tym niemniej jeszcze (97.000 km) jeszcze nie wymieniałem.
Zasłania prawy i lewy przedni słupek - wymaga przyzwyczajenia. Słaba widoczność przy cofaniu. Szkoda, że lewe lusterko zewnętrzne nie jest szerokokątne.
Wszystko w asięgu ręki
Ogrzewanie wydajne. Brawa a recyrkulację powietrza - kiedy kupowałem auto w 2000 r nie wszystkie auta to miały. Wentylacja (nie mam klimy) latem słaba.
Jest sporo miejsca biorąc pod uwagę wymiary auta. Na tylne siedzenie mieści się mój syn (197 cm wzrostu). Fotele dosyć wygodne i w miarę trwałe, jednak za krótkie siedziska przodu. Tylne siedzenia składają się tworząc płaską podłogę.
Głośny na wysokich obrotach
Auto na miasto, chociaż jechałem nim na wczasy z 4 osobową rodziną. Tanie części i naprawy. Warto naprawiać (Wrocław w ADD Motors na Karkonoskiej). Ceny porównywalne, szybka obsługa, faktura. Po 8 latach wymieniałem czujnik optyczny, katalizator, no i materiały elsploatacyjne. Spalanie: silnik Matiza łatwo \"wkręca się\" na obroty, kierowcy z \"ciężką\" nogą będą narzekać na spalanie. Części kupwać tylko koreańskie są bardzo dobre!
Tanie części zamienne (np. klocki z wymianą ok.100 zł), chociaż rzadko są potrzebne
Przepalały mi się przednie żarówki (mijania/główne) do póki nie kupiłem oryginalnych koreańskich żarówek.
Na skutek złej jakości paliwa zapchała mi się pompa i zatkał katalizator. Nie jeździć do \"ostatniej kropli\" w baku - pompa ciągnie brudy. Wspomniany wcześnie czujnik optyczny

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]

5,7