Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

Okres użytkowania: 5 lat
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : komputer pokładowy
Zawieszenie : Prowizorka
Przyjemny w prowadzeniu, ale na niezadługich trasach.Auto miejskie.
W podręcznikach napraw i obsług same superlatywy - cóż to za wspaniały silnik, cóż on to nie ma na wyposażeniu; w głowie się mąci,wydaje się, że jeszcze trochę a będzie jeździł nawet bez paliwa -a rzeczywistość? przy szybkości 120h- 6,8l- z jednym pasażerem czy z pięcioma? jeśli z jednym to przy pięciu spali 10l.Przy tej ilości paliwa jeżdżą samochody nie takiej klasy, nie takiej pojemności.
Nie wiem, chodzi.
poprzednio jeźdżiłem trabantem 1,1-cztery koła zawieszenie niezależne,konkretne umocowanie wahaczy,nic nie pukało nic nie stukało.matiz- na asfalcie dobrze- na kostce-tarabani jak gdyby za chwilę miało się coś urwać,przód:bolce podtrzymujące szczęki* hamulcowe nie dość że klekoczą to przykręcone są srubami 8mm-trochę cienkie.Tył:jak u bryczki, oś i koła,na nierównościach-kolebka.Amortyzatory i stabilizator nie dawają rady.w sumie zawieszenie nie wzbudza zaufania, przynajmniej mojego.
Dobra *pomyłka: nie szczęki lecz klocki
Nic cudownego.
Powyżej wyraziłem chyba swój pogląd: Kupić sobie jakiegoś sprowadzonego VV,opla,forda,inaczej to wygląda i inaczej jedzie.
Być może trafiłem na pechowy egzemplarz,stanął raz-wymiana wkładki w aparacie zapłonowym.Wczoraj pojechałem na Wszystkich Świętych; po przejechaniu 20km.- stanął. po paru minutach- odpalił, zawróciłem w stronę domu wciskając mu pedał w kabinę,szedł jak wicher, po10km. zawróciłem z powrotem, po ok. 20km.- stoi-odpoczynek i do przodu i tak już jechałem.przy każdym stawaniu zapalała się lampka komputera. jutro jadę do serwisu. Przez cały czas posiadania wozu przejechałem na nim ok. 6000km.
Jak na swą klasę naładowany elektroniką jakby był szykowany w kosmos.A według mnie jest to wielka mizeria (fakt,nikt nie ma prawa na rację)pogłębiona właśnie tą psującą się elektroniką.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]

6,8