Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

max, 10 lat temu
Silnik 0.8 i 51KM 38kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Powiem tak, jezdzac duzo lepszymi autami potrzebowalem czegos czego nie bedzie szkoda mi na dojazdy do pracy,mialo byc tylko autem numer 3, szczerze polubilem te autko za jego chyba wady, to czego nie zakceptowal bym w Hyundaiu czy zony aucie tutaj smialo odbieram jako pozytywy i normalne w tej klasie grupie auta. Polecam z pelna premydytacja.
Ogolnie oceniam auto na 4, polecam z pelna odpowiedzialnoscia. Tanie koszty zakupu, co wazniejsze utrzymania,. Co do szczegolow odsylam do reszty mojej wypowiedzi
Kupujac matiza na dojazdy do pracy nie myslalem ze tak moze przypasc do gustu ten maly 3cilindrowy silniczek. Jesli chodzi o porownanie, kultura pracy niczym nie odbiega od 3cilindrowego silnika smarta-mialismy takie w domu przez pewien czas.
Uwazam ze smialo mozna dac 5, biegi wchodza poprawnie, zadnych problemow.
Moja subiektywna ocena tutaj pozostanie na dosc niskim poziomie ale tylko z powodu ze na codzien jezdze Hyundai-em Terracan-em stad poprostu ocena tylko przecietna. Ale smialo do codziennej jazdy samochod sie nadaje i zachowuje sie stabilnie, przewidywalnie, koszty serwisowania sa na mega niskim poziomie (koszt wahaczy, poduszek, gum stabilizatora na cale przednie zawieszenie 90zl- myslalem ze sprzedawca sobie zarty stroi)
Moja subiektywna ocena tutaj pozostanie na dosc niskim poziomie ale tylko z powodu ze na codzien jezdze Hyundai-em Terracan-em stad poprostu ocena tylko przecietna. Ale smialo do codziennej jazdy samochod sie nadaje i zachowuje sie stabilnie, przewidywalnie, koszty serwisowania sa na mega niskim poziomie -koszt wahaczy, poduszek, gum stabilizatora na cale przednie zawieszenie 90zl- myslalem ze sprzedawca sobie zarty stroi
Ciezko ale to samochod tani, wiec tez sie nie spodziewalem zadnych bajerow
Ogrzewanie jest, sprawdzalem juz kilka razy daje rade nawet zimnymi nocami, co do wentylacji, niestety brak klimatyzacji powoduje ze pare ciezko usunac. Jednak nieoczekiwalem niczego wiecej niz zeby grzala i troszke chlodem dmuchala
Ogolnie auta na dojazdy do pracy, wozenia psa, oraz czasem jakies tam szybkie zakupy z zona w lokalnym markecie. Dla kierowcy i pasazera miejsca ok, bagaznika nie bede oceniac bo zakupy zawsze na tylnim siedzeniu klade, tak samo pies w bagazniku by sie nie zmiescil Napewno odradzam dla 4 osobowej rodziny, jesli my w 2 plus pies ledwo sie miescimy.
Lubie dzwiek tego silniczka, halasuje od 110w gore wiec staram sie nie jezdzic szybciej.
Tutaj moge duzo powiedziec Moj Hyundai Terracan 2,9tdi pali z racji wagi 12 litrow ON na 100km. Matiza uzywam w miescie plus czasem wieksza trasa. Rekord jaki udalo sie osiagnac to najdluzsza trasa matiza ponad470km jednego dnia, srednio caly czas 90km/h staralem sie stosowac do zasad ekojazdy i uwaga matiz spalil tylko 4,6litra uwazam ten wynik za rewelacyjny. Po miescie spala 5,8-6,5zalezy od stylu jazdy. Przed nim jeszcze kilka podobnych przejazdow stad uwazam ze smialo ten wynik poprawie (chcial bym osiagnac 4,2litra)
Nie spodziewalem sie po tym samochodzie niczego oprocz wozenia z punktu a do punktu b -takie mialo i spelnia zadanie idealnie. Zaskoczylo mnie prostota, dobrym wykonaniem, cena utrzymania
Po przejechaniu tylko kilometrow wymieniono tylko rzeczy ktore wymianie podlegaja czyli, zawieszenie wachacze, gumy stabilizatora, laczniki, klocki, w tej chwili prawsopodobnie wydech bedzie do wymiany juz
zadnych usterek powaznych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]