Ocena kierowcy - Daewoo Matiz

Wojtek, 18 lat temu
Silnik 0.8 i 51KM 38kW
Rok produkcji 2002
Daewoo Matiz 0.8 i 51KM 38kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Doskonałe auto do miasta (Jego rozmiary w mieście stają się zaletą) nadaje się na krótkie wyjazdy. Zdarzało mi się przejechać 500 km na raz ale było to męczące. Do największych zalet należy niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Z pewną dozą satysfakcji obserwowałem jak podczas tegorocznych mrozów koledzy męczyli się ze swoimi samochodami (młodszymi i "lepszych" marek) Mój matiz z oryginalnym (czteroletnim!!!) akumulatorem odpalał na dotyk.
Jak na tę pojemność nie można się więcej spodziewać. Zupełnie wystarczający do miasta. Wyprzedzanie trochę gorzej.
Nieprecyzyjna skrzynia biegów ale można się przyzwyczaić - moja żona jeździ tylko matizem i dla niej wszystko OK
Dobrze jak na tę klasę pojazdu.
Wszystko na swoim miejscu.
Dobrze działa ogrzewanie - można je "normalnie" regulować - w Fiacie było zimno albo gorąco.
Jak na te wymiary autka - zdecydowanie lepiej niż kolega fiat. Z przodu dla osób średniego wzrostu OK, z tyłu podobnie - pod warunkiem, że fotel nie jest cofnięty do końca
B. niski koszt przeglądów i materiałów eksploatacyjnych. Niski koszt ubezpieczenia. Zużycie paliwa do przyjęcia. Powyżej 100km/h zużycie paliwa wyraźnie wzrasta.
Moja opinia odnosi się do cen samochodów używanych. Majonezy b. straciły na wartości i można je b. korzystnie kupić. Gorzej jak ktoś chce sprzedać - ja swojego nie sprzedam z tego właśnie powodu. Wolę go zajeźdzć do końca. Miałem TICO, który dopiero po 300 tys.zaczął brać olej.
W ciągu czterech lat jedyne co odmówiło mi posłuszeństwa to przewody wysokiego napięcia. Stało się to w drugim roku eksploatacji, auto miało dwuletnią gwarancję - serwis stwierdził, że przewody miały roczną. Musiałem za nie zapłacić (koszt 40 zł :-) i dostałem dwuletnią gwarancję na wymienione przewody... Zastrzeżenia mam do zamka schowka - trzeba trzaskać. Poza tym rdzewieją elementy foteli - przy podłodze - te lakierowane na czarno. Miękkie blachy. Proszę nie siadać na Majonezie.
Oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.8 i 51KM 38kW [l/100km]