Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Hatchback

Levizna1, 17 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Hatchback 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Duże rodzinne auto za nie duże pieniądze,stosunkowo tanie częsci zaminne,Przy odrobinie szczęćia Mozna znaleść niezłą perełkę z pełnym wyposażenie DZIAŁAJĄCYM!nawet klima. Dużum mankamentem są jednak kiepskiej jakosci blacha(mierna)Jeśłi jednak potrafisz o samochód zadbać to jesłi będzie dobrze konserwowana to i będzie bardziej odporne na korozję
Silnik chodzi dobrze obroty szybko schodzą nawet przy dużym mrozie
Skrzynia bigów może być czasem mam problem z wrzuceniem jedynki ale tylko wtedy gdy auto jest zimne.
Nie narzekam miałem porównanie do peugeota 205.Nexia ma długa płytę podłogowa i dzieki temu jest super elasztyczna nawet miękka
Ja akurat mam w sedasnie a więc kwestia przyzwyczajenia
Jest dobrze nie narzekam wszysrko możliwie dopasowane
Super autko chwial moment się nagrzewa i jest świetna wentylacja
Z przodu jest idealnie możn awytrzymać nawet długie podróże.NAtomiast z tyłu spokojnie wystarczy miejsca dla dwóch osób bowiem kiedyjuż będzie siedzaiło trzech będzie troche ciasnawo
Elegancko śmigam 120130kmh i nie narzekam
zużycie paliwa oceniam jako przeciętnie mojej nexi muszę liczyć 8l w trybie mieszanym,Naprawy są nie drogie zamiennki doskonale pasują od opli.
jak wyżej
tu jest pies pogrzebany!;_)Auto ma tandetne wnętrze obicia tapicerki w drzwiach są troche odpychające.Odkleiła mi się podsufitówka od góry.To są detale ale czasami potrafią człowieka z równowagi wyprowadzić
moim fatum to pompa hamulcowa w przeciągu dwóch lat wymieniłem dwie pompy,ponieważ w każdej przepusczała zawsze jedna sekcja.Orginalna koreańska pompa kosztuje ok.450zł ale jak wspominałem wcześniej o zamiennikach od opli(ta była znacznie tańsza 230zł)Wymieniłem też tylnie sprężyny ponieważ auto było zbyt miękkie i po wsadzeniu kompletu pasażerów auto dobijało tylnimi oponami o nadkolakupiłem je nowe ok 80zł za sztukęI auto poszło od rzau do góery i problem zażegnałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

8,3