Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika!
Układ elektryczny : Podnosniki szyb
Silnik : uszczelka pod zaworami, uszczelka miski olejowej
Inne : Katalizator
Rewelacyjny wydatek nieduzej sumy pieniedzy na swietne autko. Jak to mowia: - Nexia: 4000 zl - Paliwo: 120 zl - Mina kierowcy golfa zostawionego na swiatlach: bezcenne Polecam!
Szesnastozaworowy silnik przyspiesza najlepiej na wyzszych obrotach, bardzo dobry na trasie i wyprzedzaniu.
niezbyt precyzyjna, ciezko wchodzi tylni bieg, czasem zamiast 5 wejdzie 3.
Nexia jest bardzo miekka, az \"usypia\" czasem tak buja :) ale ogolnie fajnie tlumi nierownosci drogi. zakretow niestety nie mozna brac zbyt szybko.
oryginalne lusterka nie sa najlepsze, wystepuje martwy punkt. jednak jesli idzie o parkowanie nie jest najgorzej.
Troszke zle rozmieszczone sterowanie klima i radio. za duza kierownica. Na plus nalezy doliczyc regulacje kierownicy w pionie a takze pozwalajace na duza swobode dostosowania siedzenia.
Zero zastrzezen. Polecam wersje z klima choc trzeba ja co roku napelniac. Nagrzewnica choc trwala tak do 10 lat to sprawuje sie swietnie. Doskonale sprawuje sie obieg zamnkniety oraz izolacja od otoczenia.
Brak podlokietnika kierowcy to jedyny mankament. podlokietnik z tylu to duzy plus jak rowniez po jego rozlozeniu rekaw na narty.
Nie ma co sie spodziewac cudow :)
Srednie spalanie 10-11 l LPG oraz ok 7 benzyny to naprawde rozsadne dane jak na jego osiagi no i nie czarujmy sie - stara konstrukcje silnika.
Jak juz cos sie popsuje to na pewno nie tak ze nie mozna jechac a jak dochodzi do aprawy to w wiekszosci mozna to zrobic we wlasnym zakresie z taniutkich czesci.
Spodziewalem sie wiekszej awaryjnosci a tu jestem bardzo milo zaskoczony. Jedyne co mnie jak na razie udezylo to wymiana katalizatora ale to normalne po tylu kilometrach. Koszt ok. 400 zl ale sprawedza sie lepiej niz protezy w postaci przelotowek czy pseudo-strumienic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 16V 90KM 66kW [l/100km]

10,2