Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

adamkar@poczta.onet.pl, 22 lat temu
Silnik 1.5i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 16V 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
bardzo drogie części i ich brak. Przy 60Tkm wymieniałem pasek rozrządu. Oryginalny z napisem Daewoo - 157 zł tego samego producenta bez napisu 57 zl. Nikt nie posiada aerometru ani danych na temat płynów chłodzących i hamulcowych więc zmieniają gdy jest 60 Tkm czy trzeba - nikt nie potarfi uzasadnić. Jedyne uzasadnienie - bo tak musi być. Cena 1/2 l oleju syntetycznego do skrzyni biegów 26 zł i trzba go wg zaleceń producenta zmieniać po 20 Tkm, nie bardzo to rozumiem.
silnik głosniej pracuje po wymianie uszczelki pod głowicę - myślę, że zamienili dzwignie miejscami. Rzeczoznawca uznał, że jest w normie :(
mam zalany olej syntetyczny, czy naprawdę trzeba go zmieniać po 20 Tkm ? Może ktoś podpowie
popękały sprężyny tylne :(
przy tegorocznych mrozach gorzej jak 3, na tylnych siedzieniach wieje przez szparę w kanapie z bagażnika, szyba tylna nie odmraża się do końca
nie zmieniłem zdania, na trasie 1360 km predkość do 165 km/h srednio poniżej 6,5l/100 km
ciągle to samo, czujnik temperatury silnika, czujnik cisnienia oleju, odpowietrznik głowicy (nie do dostania) wczoraj włącznik swiateł cofania do wymiany
odpukać nic nie dzieje się większego
Daewoo Nexia Sedan