Ocena kierowcy - Ford Aspire

Marek rozrusznik_de_best@poczta.onet.pl, 19 lat temu
Silnik 1.3 i 64KM 47kW
Rok produkcji 1994
Ford Aspire 1.3 i 64KM 47kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
jest to raczej rodzinny samochód, nazwać by można ,że na zakupy ;D nic specjalnego(chociaż są wersje ,które mają więcej opcji), ale za to ma sporo zalet! rzadki model bo produkowany w USA.dobrze zadbany odwdzięcza się niezawodnością na dłuuugie lata.polecam :)
na niskich obrotach prawie go nie słychać, jednak lubi zawyć jak sie depnie mocniej.poza tym cacy :)
wg mnie czasem niektóre biegi(3) ciężko wchodzą
raczej twardszy,da sie mocno odczuć jak wpadnie w jakąś ,,polską dziurkę", ale prowadzi sie go w miare dobrze
bardzo dobra, kabina jest dość spora(aż za duża ;D ) przednia i tylnia szyba jest dość duża ,więc nie ma problemów najmniejszych!
wszystko jest jak na moje w porządku :) ale wielki minus ze fabrycznie mialy montowane zwykle radia..nawet nie na kasety..
klimy to nie ma :P ale wentylacja i ogrzewanie są dość dobre, silnik w miare szybko nagrzewa sie , a nawiew(do wyboru cyrkulacja powietrza lub zwykly nadmuch) ma kilka opcji (rozne czesci ciala, szyby, lub polaczenie cz. ciala z szybami)
wszędzie jest sporo miejsca :) nawet bez odsuwania foteli
ogólnie źle nie jest, ale powyżej setki zaczyna świszczeć itp czasem wydaje sie wręcz ,że drzwi są niedomknięte :/
malutko pali, miasto 7-8, trasa 5-6. przeglądy normal ,ok.100pln. Naprawy nie są drogie, tym bardziej ,że rzaaaaaaaadko sie coś w nim psuje ;)
używany kosztuje ok 10k pln wiec niewiele ,a warty jest tych pieniędzy! jeszcze raz- POLECAM
nic sie w nim praktycznie nie psuje. wymienia sie tylko rzeczy konieczne do wymiany(plyny,olej,jakies czesci ktore wraz z przebiegiem sie zuzywaja)
nic poważnego sie nie stało...z winy samego samochodu ;) raz trzeba było łożyska wymieniać ,ale to grosze. raz trzeba bylo naprawic zderzak-podziękowania dla pijanych ludzi chodzących z rowerami nocą po ulicy na nieoświetlonych drogach(oczywiscie mu sie nic nie stalo ale auto w rowie sie znalazlo :/ )
Ford Aspire