Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

Kamil, 14 lat temu
Rok produkcji 1992
Ford Escort VI Hatchback 1.4 71KM 52kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Mnogość wyposażenia w tak starym samochodzie.
Układ elektryczny : Zespolony przełącznik świateł...
Zawieszenie : Szybko się zuzywają osłony przegubów.
Autko, poza spalaniem, jak najbardziej w porządku. Nie wymagajmy w końcu cudów od auta, które ma 17 lat na karku.
Silniczek, jak to ośmiozawrowy ładnie ciągnie od dolnych obrotów, kończąc w zasadzie na 3,5 - 4. Powyżej już tylko hałas. Awarie? Nic poważnego się nie stało, ale z jedną rzeczą nikt sobie nie poradził - silnik \'muli\' na zimno.
Przełożenia dobrane jak najbardziej dobrze, jednak dość mocno haczy, szczególnie na piątym biegu. Jeśli do samochodu wsiadł ktoś, kto od lat jeździł tylko jednym samochodem - miał mały problem z trafieniem w odpowiedni bieg.
Autko naprawdę fajnie się prowadzi, jednak jest nieco za miękkie. Z drugiej strony medalu daje całkiem przyjemny komfort jazdy, i nawet trasa rzędu 500 km nie wyniszczyła mnie do końca, ale z kolei trwałość przeciętna. Szczególnie często pękają osłony wewnętrznych przegubów.
Jak w akwarium poprostu - widać dosłownie wszystko, i z każdej strony.
Wszystko na swoim miejscu, jak najbardziej. Jedna rzecz tylko irytuje - zespolony przełącznik świateł. Dlaczego nie mogą być osobno kierunkowskazy, i osobno obsługa świateł? Efekt jest taki, że te przełączniki często padają w Escortach, a przy włączeniu kierunkowskazu potrafią się włączyć drugie. Koszt naprawy? Ogromny. Nowy - powyżej 300 zł, ze szrotu - ok 100 zł.
Grzeje szybko, i solidnie, a chłodzi... nie chłodzi, bo nie ma klimy ;)
Dla kierowcy i pasażera obok przestrzeni dość. Gorzej, jeśli za mną chce ktoś usiąść. Przy moim wzroście (190 cm) najwygodniej z tyłu nie jest.
Średnio. Powyżej 100 km/h robi się szum, powyżej 120 - hałas. Na dłuższą metę nieprzyjemna sprawa.
10 litrów w mieście, to za dużo, jak na osiągi tego samochodu. W trasie realne 6,5 już wygląda lepiej, a możliwe 5,5 nawet rewelacyjnie.
Polecam spróbować kupić Golfa za 2 tysiące z przebiegiem 180 tys, konkretnym wyposażeniem (welur, wspomaganie, centralny, regulacja kierownicy, wysokości fotela kierowcy, szyberdach) i w stanie jeżdżącym, jedynie z drobnymi, mało istotnymi usterkami ;)
Tu kiepsko. Ponad 10 tys samochodem, i w tym czasie wymieniłem czujnik wentylatora (strzelił w upalny dzień, w ogromnym korku, gdy wracałem z weekendu w górach ;)), dwa razy osłony przegubów wewnętrznych, regenerowałem rozrusznik. A do tego cały czas jeżdżę ze zużytą dźwigienką sterowania światłami.
By pisać o poważnych usterkach, pokonałem zbyt mało kilometrów. Ale samochód ani razu mnie nie zawiódł w trasie, a Polskę nieco pozwiedzał. Od Mazur po Beskid Śląski, od zachodu na wschód. Zawsze mnie dowiózł do celu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 71KM 52kW [l/100km]

8,7