Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

kriss, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Ford Escort VI Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja tylnych błotników i koło korka wlewu paliwa
w sumie jest to bardzo dobry samochód godny polecenia jedynie do czego się można doczepić to o zabezpieczenie antykorozyjne niestety fordy escorty lubi rdza a w szczególności tylne błotniki to jest standard i koło korka wlewu paliwa u mnie jeszcze poleciał lewy próg podwozie jest ok następny też będzie ford tylko mondeo 1.8 Lpgz roku 98-99 też super samochodzik wiem bo brat takim jezdzi
przez 2 lata żadne usterki kultura pracy bardzo dobra elastyczny 210000 km i żadnych dolewek do silnika od wymiany do wymiany 10w40 polecam każdemu ten silniczek do gazu kolektor aluminiowy tak że niski koszt założenia instalacji nieznaczny spadek mocy na gazie bez problemu 180 km h acha i nie kupujcie z silnikiem 1.3 to jest nie porozumienie a nie silnik
skrzynie biegów oceniam bardzo dodrze biegi chodzą płynnie z wyjątkiem biegu wstecznego czasami trzeba kilka razy próbować zanim sie uda wbić i dla tego jest ocena 4
to co mnie zaskoczyło to właśnie zawieszenie trzyma się drogi jak by był przyklejony układ kierowniczy (mój ze wspomaganie) bardzo dobry kierownica nie chodzi zbyt lekko tak jak to ma miejsce np w astrze 1 i jest bardzo precyzyjny
widoczność bdobra duże lusterka wsteczne wszystko widać jest ok
wszystko w zasięgu ręki
bardzo dobre szybko sie nagrzewa szyby nie parują w deszczowe dni tak jak to ma miejsce w mondeo a w zimie pomaga mi ogrzewana przednia szyba :) jedynie to szkoda ze nie mam klimy ale to już inna bajka
dużo miejsca w środku zarówno z przodu jak i z tyłu więcej jak w astrze1 bardzo duży bagażnik dzielone siedzenia z tyłu podłokietnik jezdzi sie bardzo wygodnie
powyżej 4000 robi się głośno ale w trasie 4000 na 5 biegu to 160 km h to w zupełności wystarcza
srednio 10 l gazu na 100 km w trasie do 120 to ok 8.5 nie narzekam
za tanie pieniądze można mieć niezłe autko polecam taką wersie jak mam ja czyli ghia:)
przez 2 lata wymieniłem :tłumik za 140 zł łącznik stabilizatora za 25 zł rozrząd komplet 280zł nigdy mnie nie zawiódł w zimie przy -28 zapalił na rys (stoi pod chmurką) 9
na razie nic

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]