Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

marcin, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Ford Escort VI Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem zadowolony, jak na 1994r spisuje się bardzo dobrze, jednak nie należy on do samochodów wygodnych, z przodu zawsze coś wali i stuka, jest dosyć głośno(ale bez przesady).
Silnik dosyć dynamiczny, chodzi dosyć cicho, żadnych problemów nie było. Elastyczność silnika bardzo dobra.
Bardzo przeciętna, na zimno potrafi zgrzytnąć i chodzi dosyć ciężko, dopiero po chwilowym rozgrzaniu jest ok. Sprzęgło średnie, u mnie mimo wymiany ( docisk, łożyska, tarcza )chodzi dosyć ciężko.
Także przeciętny, prowadzi się dosyć dobrze, ale z przodu zawsze coś puka i stuka, ale ogólnie wystarczy zrobić co trzeba i jest ok.
Dobra
Dobra jak na ten rocznik
Z przodu,w zimę,zmieniając biegi można zahaczyć o pasażera obok, z tyłu 2 osoby bo 3 to już za dużo
Dosyć głośno jak na benzyniaka
Zużycie gazu w trasie ok 8 litrów, pół na pół ok 9-10 litrów, miasto 11-12 litrów, benzyny troszeczkę mniej. Jak na ten silnik i dynamikę jest ok.
Części jak i sam samochód są bardzo tanie i dosyć wytrzymałe.
Psują się głównie małe elementy tz. czujniki, łożyska, coś przy zawieszeniu itp. Ogólnie nie odnotowałem poważniejszej awarii. U brata poszła pompa wodna. Po większym przebiegu możliwe problemy z głowicą i elektryką.
Nie odnotowałem.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]