Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

scorpian, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Ford Escort VI Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : 17 lat służby. 246 000km. przebiegu, a on cały czas jeździ na syntetycznym 5W30!!!
Karoseria : Rdzewiejące nadkola
Zawieszenie : Kiepsko znosi nasze dziury...
Układ elektryczny : Skrzynka bezpieczników...
Oceniając to autko po całokształcie mogę wystawić tylko jedną ocenkę- DOBRY. Ekonomiczne i niezawodne, tak w dwóch słowach można je określić. Idealny dla początkujących driverów!
Plusem niewątpliwie może być stosunkowo cicha praca silnika. Za minus niestety muszę policzyć jego elastyczność podczas mocniejszego wciśnięcia pedału gazu... Całość oceniam na 4.
Skrzynia biegów? Bardzo dobrze ze mną współpracuje.;)
Auto prowadzi się całkiem sympatycznie. Pomijając fakt, że nie posiadam u siebie wspomagania kierownicy.
Moim zdaniem widoczność jest całkiem dobra.
Ergonomia wnętrza pozostawia niestety wiele do życzenia, jednocześnie pozytywnie zaskakując w niektórych aspektach. Słabe strony: -Deska rozdzielcza wykonana jest z dość tandetnych, twardych plastików. -Plastikowe słupki przy przedniej szybie- równie tandetne. Pozytywnie zaskoczyły mnie: -Wygodne fotele. -Liczne schowki. Naprawde duży bagażnik.
Ogrzewanie działa bardzo dobrze. Samochodzik szybko \"się grzeje\". Miałem okazję to przetestować w ostatnie mrozy. Temperatury dochodzące do -30st. a ja mogłem odczuć komfort.;) Wentylacja? okaże się w lecie.
Jestem osobą dość dobrze zbudowaną (191cm wzrostu), a mimo to jako kierowca na brak miejsca nie mogę narzekać. Mniej miejsca pozostawiam osobie, która siedzi za mną, chociaż i tak nie jest najgorzej. Jak na auto tych rozmiarów naprawdę całkiem dobrze!
Wyciszenie? Całkiem znośnie. Tylko przy naprawdę dużych prędkościach dają się we znaki \"świsty\". Jak na auto z tej klasy, mające już prawie 17 lat jest naprawdę dobrze!
Całkiem ekonomiczne autko. Średnie spalanie w moim Essim to: Miasto: 9-10 l. LPG Trasa: 7-8l. LPG Części, nawet te oryginalne można dostać za stosunkowo niskie pieniądze. Poza tym jest sporo zamienników w jeszcze niższych cenach!
Autko za niską cenę, nie oznacza to, że musi być szmelcem. Wręcz przeciwnie- moim zdanie jedno z najlepszych w swojej klasie cenowej, jeżeli tylko trafimy na zadbany egzemplarz.
Autko jeszcze mnie nie zawiodło. Z tego co słyszałem ich słabą stroną jest skrzynka bepieczników, której defektu na szczęście jeszcze nie uświadczyłem.;)
Moim zdaniem autko jest wolne od naprawde poważnych usterek!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,8