Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

Rastan, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Ford Escort VI Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Ludziska kupują używane samochody, nie umiejąc odpowiednio o nie dbać, ani dobrze jeździć. Później narzekają, że coś działa nie tak, że się auto psuje itp. Ja jeżdżę Escortem 2 lata i jestem zadowolony. 12 lat i samochód działa bez problemów. Owszem, drobne naprawy się zdarzają, ale nie zmienia to mojego pozytywnego wrażenia o Escorcie. Oczywiście wstrzymuję się od najwyższej oceny ponieważ jest ona zarezerwowana dla najnowszych samochodów. Jednak jak na 12 lat jest dobrze !!!
Nie narzekam, wszystko pracuje w najlepszym porządku, biorąc pod uwagę wiek samochodu.
Średnio. Czasami wsteczny nie wchodzi.
Bez zastrzeżeń. Wcześniej jeździłem starymi mercami, citroenem berlingo, fiatem tempra oraz oplem zafira. Escortem jeździ mi się najlepiej.
Widoczność na 5 z plusem, w porównaniu do takiego merca 124, w którym praktycznie nic nie widać (duża kolumbryna, a lusterka wsteczne małe i kwadratowe - totalny beznadziej).
Dobrze - wszystko pod ręką.
Również dobrze. W zimie trochę długo się nagrzewa, ale później działa bez zarzutu. W lecie - mam szyberdach więc jest dobry przewiew. :)
Tak na 3+. Z przodu ok. ale z tyłu trochę mało miejsca. Choć 5 osób wchodzi spokojnie.
Powyżej 120 km/h głośny.
Mało pali jak na silnik 1.6. Od 6 (lato/trasa) do 9.5 (zima/miasto). Zaznaczam jednak, że nie jeżdżę zbyt szybko, tak do 120 km/h. Powyżej 120 może brać więcej benzyny. Części orginalne stosunkowo drogie, jednak jest dużo tanich zamienników. Przykład, pasek rozrządu Ford - ok. 500 zł. z gwarancją na 100 000 km, natomiast Good Year ok. 250 zł. (gwarancja na 60 000 km). Escorty są popularne, jest ich dużo, są dobrze poznane przez mechaników i łatwe w naprawie. Ogólnie pod tym względem jest dobrze, można wybierać !
Za taką cenę nie kupi się lepszego samochodu !!!
Z uwagi na wiek samochodu (12 lat) oczywistym jest, że "coś tam" się będzie psuć. Ważne żeby nie psuło się za często. W moim przypadku pod tym względem jest dobrze !
Z poważnych usterek: 1. Pompa wodna. 2. Linka do ręcznego. 3. Karoseria - drobna rdza nad prawym, tylnim nadkolu. To wszystko ...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

Ford Escort VI Hatchback