Ocena kierowcy - Ford Escort VI Kombi

marak, 17 lat temu
Rok produkcji 1995
Ford Escort VI Kombi 1.4 75KM 55kW 1994-1995 - Oceń swoje auto
Nie jest to jakies super auto, tylko rodzinne kombi a mimo to jestem z niego bardzo zadowolony i jeśli przyjdzie mi go sprzedać to z żalem. Bardzo wygodne, przestronne i funkcjonalne. Prowadzi się dobrze, a dbając o niego na bieżąco auto odwdzięczy się dobrą formą. Zawsze zajechałem nim tam, gdzie potrzebowałem.
Silnik chodzi dobrze, ale są problemy z silniczkiem krokowym i nie trzyma obrotów na luzie. Troche za słaby jak na kombi
Chodzi miękko, za duże skoki lewarka. Czasem nie chce wskoczyc 3 (jak nie rozgrzany), a wsteczny zawsze powolutku i na hamulcu. Mimo to zmienia się biegi z przyjemnością.
Szerokie kapcie - 185/60 - daje radę. Wspomaganie jak marzenie, na każdym parkingu jedna ręką można kręcić. W zakrętach podsterowny, ale po odjęciu gazu szybko wraca na miejsce.
W porównaniu z hatchbackiem (toyota corolla ´98) to pełna rozpusta. Trzeba tylko uważać na tylne zderzaki przy cofaniu - to jednak dlugie auto.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Jak dla mnie jedno z lepszych aut pod tym względem. Minus za światła awaryjne na kolumnie kierownicy.
Chlodznie - super, w zimie grzeje kiedy silnik juz pracuje w optymalnej temperaturze. Kilka km trzeba zrobić w chłodku.
To kombii :D 4 osoby bez problemu, 5 na środku ale jeśli mała. Bagaże zawsze się zmieszczą
Do 110 km/h spoko. Później już troszke gorzej ale to wina wydechu (mój egzemplarz).
Bywa różnie, jak po nim deptać to wir w baku. Można się nauczyć jeździć nim spokojnie a wtedy już ok.
Auto kupiłem za 9tyś i przez niecałe półtorej roku musiałem zainwestować w sumie 800zł. Części dość tanie i łatwo dostępne. Najlepiej naprawiać u znajomego mechanika, ale dobrego. ASO policzy drogo za oryginalne części.
Póki co tylko przycisk ogrzewania tylnej szyby
Jak na 12 lat auto super - jak się dba tak się ma. Raz padła wiązka główna (400zł z robocizną, auto do odbioru po jednym dniu)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

8,2