Ocena kierowcy - Ford Escort VI Hatchback

ciubasa, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Ford Escort VI Hatchback 1.3 60KM 44kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
jest to moje pierwsze ałto ale nie jest tak zle jezdziłem gorszymi samochodami w tym wieku ,oczywiscie niema porównania do audi czy bmw chodzi mi o kofort jazdy ale za taka cene niema co narzekac
Silnik dla mnie pracuje bardzo głosno ,ale ogólnie nie miałem zbyt powaznych awari silnika -odpukac :)i mam nadzieje ze nie bede miał. :)
skrzynia biegów pracuje tak sobie czasami trzeba włorzyc duzo siły ,aby wrzucic wsteczny ale to norma prze escortach,a ogólnie oceniam ja na 3+.
wszystko jest oki
widocznosc podczas cofania jest bardzo dobra w szczególnosci jak ktos ma spojler na klapie to mozna zaparkowac od przeszkody co do 1 cm.Jednak podczas skrecania w lewo po łuku przeszkadza lewa rama trzeba sie troche wychylic do przodu.
oki
wiadomo ze jak ktos niema klimy to w lato mozna sie troche pogotowac ale w zime jest oki nie nazekam.
to jest mój pierwszy samochód ale z przodu nie jest tak zle jak na takie ałto ,styłu mało miejsca
wyciszenie jest tragiczne do setki jeszcze nie jest tak zle ale po wyrzej 120 silnik wyje jak zły ale przeciez to samochód na grzyby i do lasu
spala w miescie w granicach 6,5l-7 na 100 trasa to bardzo mało 5l-5,5 l na 100 przy pretkosci 100km na h przejechałem nim jakies 50 tys jedyne co naprawiałem to pekła linka od gazu i po zimie miałem luz w lewym kole ale to norma przy takich polskich drogach,równiez wymieniałem tarcze sprzegłowa sprzegło i łozysko a tak odpukac - tyle ze czesci niesa takie tanie
cena niska ale czesci drogie lepiej dozbierac ze 4 tys i kupic jakies audi
troche skrzypił w zime ale to plastiki to chyba we wszystkich ałtach tego roczniku wystepuje z tego co słyszałem
powazna usterka było tylko wymiana tarczy sprzegłowej co kosztowało mnie 500 zł :( i ta rdza co po kazdej zimnie bedzie chciała sie w krasc w te słabe blachy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 60KM 44kW [l/100km]

6,3