Ocena kierowcy - Ford Explorer I

rebel7@vp.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Ford Explorer I 4.0 157KM 115kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
jest to auto na miarę moich potrzeb,może nie najtańsze w eksploatacji...ale coś za coś,daje mi poczucie bezpieczeństwa,nie jest "przeładowane" niepotrzebną i często zawodną elektroniką,serwisowanie samochodu i pozyskiwanie części zamiennych /także używanych/ w dobie internetu nie stanowi wielkigo problemu a cenowo jest często porównywalne do bardzo "typowych" samochodów ... musi być coś w tym że jak dotąd jest to najczęściej kupowany samochód w U.S.A ...
duża elastyczność,dobrze wyliczony zapas mocy,cichy pomimo sporego przebiegu
mój model ma aut.przekładnię 4 stopniową,prawie niewyczuwalna zmiana przełożeń,na pewno nie nadaje się do ciągłego "żyłowania",dobrym zabezpieczeniem jest dodatkowa chłodniczka oleju skrzyni biegów - polecam,zasadne jest też regularne serwisowanie
w moim przekonaniu przy tej masie dobrym rozwiązaniem jast kontrola trakcji,przy szybiej jezdzie należy zwrócić uwagę na "środek ciężkości" pojazdu
pomimo "długiej mordki" i niezbyt wielkiej powierzchni szyby czołowej dobra widoczność,"wysoka" pozycja kierowcy zwiększa pole widzenia,wystarczające lusterka zewnętrzne
jest to samochód typu SUV , a "w jakimś stopniu" prawie półciężarówka,model którym jeżdżę jest "amerykańskim klasykiem" więc trudno tu mówić o dobrej ergonomii
prawie bez zarzutu,jedynie czas "rozgrzania" wnętrza mógłby być nieco krótszy...ale to przecież 4 litry,które trzeba "podgrzać"
jesteśmy 3 osobową rodziną + 2 psy ... tylna "ławka" pozostawia trochę do życzenia ... ogólnie dla nas wystarczająca
nie mylmy tego auta z limuzynami klasy S ... porównując z innymi przymiotami nie wygląda to żle
często już samo "pochodzenie" auta / amerykan / powoduje lęk i panikę...jest to mój 4 amerykanin ... zawsze jest coś za coś ... ale utrzymanie samochodu wcale nie przyprawia o zawót głowy
moje auto kupiłem jako używany w Niemczech 10 letni samochód,cały czas serwisowany i "rozsądnie" eksploatowany... cena którą zapłaciłem w stosunku do jakości "zdrowej mieszanki SUV´a i terenówki" jest więcej niż dobra
myślę że wiele zależy od "stylu jazdy" oraz regularnego serwisowania samochodu ... niekoniecznie "u znajomego kowala"
odpukać ... może kiedyś ...
Ford Explorer I