Ocena kierowcy - Ford Explorer I

Hubi75, 14 lat temu
Silnik 4.0 L V6 160KM 118kW
Rok produkcji 1994
Ford Explorer I 4.0 L V6 160KM 118kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Inne : spodziewałem się znacznie wyższych kosztów eksploatacji
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów
niestety skrzynia jest piętą achillesową tego auta. Tzn po około 300 000 km przychodzi moment kiedy Explorery pierwszej generacji dotyka zazwyczaj awaria skrzyni biegów, której remont nie należy do najtańszych. Jednak regularne serwisowanie i jej nie katowanie zapewni nam długą i przyjemną jazdę.
po lekkim podniesieniu podwozia, zmianie amortyzatorów i dodaniu do tego większych kół czuję się na drodze pewnie i bezpiecznie
Wysoka pozycja za kierownica jest nieoceniona na polskich drogach, a w szczególności w ulicznych korkach :)
tą kwadraturę trzeba lubić ;) pierwsza generacja explorera to już klasyka - amerykańska legenda :)
wbrew opiniom jakie słyszałem przed kupnem auta, rozgrzewa się ono stosunkowo szybko i daje przyjemne ciepełko w środku. Manualne sterowanie utrudnia czasem utrafienie w najbardziej stosowną temperaturę. Pasażerowie na tylnym siedzeniu mogą niestety czasem czuć się niedogrzani
dużo miejsca - co to więcej dodać?
jeśli nie jeździsz z dziurawym tłumikiem i nie korzystasz z terenowych opon, to nie powinieneś narzekać ;)
Jeżdżę na gazie i w efekcie auto to nie kosztuje mnie więcej jak inne auto, które spalałoby około 8 litrów benzyny

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.0 L V6 160KM 118kW [l/100km]

15,3