Ocena kierowcy - Ford Explorer II

darek.haps@gmail.com, 14 lat temu
Rok produkcji 1998
Ford Explorer II 4.0 205KM 151kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonała praca i mozliwości silnika, wielkość i konstrukcja auta. Rama i wszystko na niej - to jest pojazd, do jazdy. Nie kupiłbym już samochodu z nadwoziem samonośnym...nieskromnie marzy mi się Expedition 5.0
Inne : Trzeba uważać podczas jazdy na ostatnie jrezerwie paliwa...można się rozczarować, bo szybko zatrzemy pompę paliwa. Wymiana jest trochę uciążliwa poniważ trzeba demontować zbiornik paliwa wysuwając go z mocowań w ramie, a cała robota jest pod autem, nie ma dostępu od góry.
Komentarz powyżej - szukałem tego auta cały rok, ale udało się.
Bardzo dobra kultura pracy,od pierwszego razu rozruch nawet przy niskiej temperaturze i płynna praca do osiagnięcia właściwej temperatury, Duża dynamika pracy nawet przy duzym obciążeniu. Na codzień ciągam swoim \"bizonem\" przyczepę o masie powyżej 700kg. Prawdę mówiąc miło słuchać pracy tego motoru. W dalszym ciągu smarowany jest olejem syntetycznym 5W30, którego nie dolewam między wymianą.
Rewelacyjna - w końcu to patent mazdy. W fordzie sprawuje się doskonale zwłaszcza \"piątka\". Bardzo sprawna praca w układzie automatycznym. Przełożenia \"polowe\" az proszą się o dobry lemiesz-wypróbowałem.
Na powiatowych buja niczym lando mojego znajomego doktora, ale można to opanować po pierwszej zimie. Nic się nie urwie. Ostatnio wymieniałem tylko szpilki stabilizatora i wszelkie stuki z przodu zniknęły, a trzeba wiedzieć że były jeszcze oryginały z 97 roku. Bardzo trwałe i niezawodne wszystkie elementy zawieszenia, zważywszy, że kursuję po drogach Małopolski
Widoczność pozwala na manewry parkowania nawet na Zwierzynieckiej w Krakowie i to tyłem, bo tylko tak można najczęściej wsunąć się np. po odjeżdżajacej Lagunie...
Gdyby nie podłokietnik z plastkiem pamiętającym wczesną \"Sierrę\"-czyli trudno naprawialny (niczym wypadające i łamiące się szuflady), reszta jest bardzo ergo, zwłaszcza powierzchnia maski na której można postawić leżak. Pojemność bagażnika też jest wystarczająca do przewozu choćby całego sprzętu kuchennego...Oparcia w przednich fotelach trochę za niskie, nie da się oprzeć głowy w przyzwoitym położeniu zmiany są dopiero w nowych modelach
Wietrzy niczym monsuny w Indiach, ale kiedy trzeba dogrzać to i niewiasty się rozbierają.
Brak regulacji kierownicy \"przód-tył\", Miejsca jest jednak wystarczająco, we dwoje można nawet mieszkać.
Zważywszy na wielkość auta, rodzaj napędu, wielkość opon, gabaryty i rodzaj silnika - maszyna jest bardzo dobrze wyciszona, o wiel lepiej niż wiele osobówek z przednim napędem.
Na wodzie nie jeżdżę, ile wleję tyle spali. Średnie spalanie to eufemizm, który z codziennością nie ma wiele wspólnego, czasami jest tydzień orki na bliskie odległości i wtedy jest powyżej normy czyli 17/100, a kiedy indziej w trasie spada do rozsądnej granicy około 10/100.
Trudno o lepsze proporcje, w innych markach jest z tym gorzej.
Korek wlewu paliwa, niezbyt udany patent na zamykanie. Zawartość zamka nie do naprawienia same krzywki plastikowe. Trudno o zamiennik. Palące się niekiedy bezpieczniki - wozić ze sobą zestaw zapasowy. Zbyt mała pojemność zbiornika spryskiwacza szyb. Nie do końca sprawdzony patent mocowania i pracy ramienia wycieraczki tylnej szyby, potrafi uwięznąć między szybą, a karoserią. Odrobinę dłuższe pióro poprawia sytuację...
Nie miałem... przejechałem swoim \"bizonem\" w ciągu tego czasu ponad 65 tys. - bez wydarzeń, z czego 40 to jazda z przyczepą i czterema bernardynami na pokładzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 205KM 151kW [l/100km]

12,5