Ocena kierowcy - Ford Explorer III

Witold, 10 lat temu
Silnik 4.0 V6 213KM 157kW
Rok produkcji 2005
Ford Explorer III 4.0 V6 213KM 157kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miałem wrażenie, że Explorer będzie mniej wygodny w trasie i twardy w terenie. Myliłem się - jest baaardzo wygodny.
Super auto. Mnóstwo przestrzeni, dobra widoczność, pomimo gabarytów bardzo łatwy w użytkowaniu miejskim. Na trasie cisza, spokój i komfort, szczególnie przy wyposażeniu w tempomat. W terenie bez problemów i zmartwień typu: przejadę-nie przejadę... Bardzo wygodne i wszechstronne auto. A w zasadzie nie auto - EXPLORER !
Bardzo miły odgłos pracy, cichy podczas jazdy, słyszalny przy przyśpieszaniu, ale gwałtownym. Praca bez wibracji i drgań.
W zasadzie nie mam prawie żadnych zastrzeżeń. Jedynie wolałbym szybszą pracę skrzyni podczas gwałtownych przyśpieszeń. Zmiana biegów płynna, cicha.
Drogi jakby stały się równiejsze, część dziur zniknęła ;-) Bardzo komfortowo w trasie, bezpiecznie w terenie.
Bardzo dobra. Słupki nie za szerokie, szyby odpowiedniej wielkości. Chociaż własnych zderzaków się nie widzi...
Troszkę zbyt mało schowków, poza tym ok. Przyciski i przełączniki w zasięgu ręki.
Bardzo szybkie chłodzenie i jeszcze szybsze grzanie ! Gdy szyby zaczynają zaparowywać, wystarczy na kilkanaście sekund włączyć drugi/trzeci bieg nawiewu i po kłopocie.
Przestrzeń więcej niż zadowalająca. Bardzo dużo miejsca i na nogi i w barach...
Cisza - to słychać podczas jazdy na trasie. Oczywiście wszystko zależy od zamontowanych opon (ja mam AT), ale taki odgłos sprawia tylko przyjemność :-)
Uwzględniając gabaryty Exa i pojemność silnika twierdzę, że ekonomia kształtuje się na poziomie dobrym. A będzie bardzo dobrze, gdy w przyszłym miesiącu zamontuję LPG.
Tutaj nie ma co się rozpisywać. Nowe auta są drogie w zakupie, ale już kilkuletnie przedstawiają znakomity stosunek jakości do ceny.
Systematyczne, zgodne z zaleceniami dbanie o podzespoły i wymiany płynów / filtrów skutkuje niezawodnością.
nie stwierdzam :-)
Ford Explorer III