Ocena kierowcy - Ford Express

wk2802@op.pl, 17 lat temu
Silnik 1.8 D 60KM 44kW
Rok produkcji 1991
Ford Express 1.8 D 60KM 44kW 1989-2001 - Oceń swoje auto
Śmieszne autko dla dwóch osób i ładunku. Fajnie sie prowadzi, może trochę za sztywne (bez ładunku) ale to furgonetka.
Kultura pracy silnika jest O.K. ale mógłby na wyższych obrotach pracować ciszej. Elastyczność bardzo dobra. Na 4-tym biegu można jechać 40 km/h i 90 km/h.
Przełożenia dostosowane do potrzeb, może dwójka trochę "za krótka". Lewarek pracuje precyzyjnie - nie ma efektu "nie ten bieg"
W porządku ale zbyt duży promień zawracania. Auto prowadzi się dobrze, czuć samochód. Moja wersja jest bez wspomagania i praktycznie nie potrzeba. Kierownica chodzi lekko (bez ładunku). Z ładunkiem i w miejscu trzeba jednak trochę siły przyłożyć.
Widoczność "w polu widzenia" dobra. Słupki boczne nie przeszkadzają. Natomiast kiepsko widać z fotela kierowcy prawy tył. Pomocne jest założenie dobrego prawego lusterka (panorama).
Duże zawirowania z tyłu samochodu powyżej prędkości 120 km/h. Ale to nie wyścigówka, tylko dostawczak
Nadmuchy posiadają szeroką regulację, wydajność dmuchawy wystarczająca, szybkie dogrzewanie się silnika (w lato po przejechaniu 2 km
Jak w zwykłym escorcie. Może tylko dla wyższych niż 190 cm będzie oparcie siedzenia dotykać przegrody bagażowej
Słychać dobrze silnik (aż za dobrze). A przy prędkościach wyższych niż 60 km/h dodatkowo pracę tylnich opon i szum powietrza. Proponuję wyciszyć nadkola tylnie poprzez nałożenie mas wyciszających - trochę pomaga
Mało pali (ok. 5 l / 100 km - trasa, 6 l / 100 km - miasto). Ceny części trochę wariackie, ale można kupić zamienniki i już lepiej. Wymiany oleju co 10000 km, olej nie musi być najwyższej klasy.
Dałem za to autko grosze, a daje mi więcej radości niż to, które kupiłem w salonie. Pocieszna cieżaróweczka i autko osbowe dla dwojga w jednym.
Jak to w Fordach - zamki i kluczyki
Nie miałem. Odpukać ... i Wam też tego życzę