Ocena kierowcy - Ford Galaxy I

andrzej_gorzynski@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Galaxy I 2.0 i 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Kupując to auto zastanawiałem sie jak sie bedzie zachowywał w zakrętach (jest przeciesz wysoki)obawiałem sie podsterowności ale jest OK naprawde polecam.
Układ elektryczny : cewki zapłonowe żywotność ok.120tys.
Silnik : 130 tys.awaria silniczka krokowego koszt 350zł orginał
świetny wybór dla rodziny oraz małego interesu ,przestrzenny,wygodny,funkcjonalny.
Jest OK, mógłby być troszke zwiniejszy na starcie ale jak na tę pojemność i mase auta to nie jest żle.Dodam tylko ze auto posiada 7 miejsc gaz zamontowany w miejscu koła zapasowego a zapasówka na klapie bagażnika,są to dodatkowe kilogramy a auto jeżdzi codziennie w pełnym składzie dorosłych osób.
Skrzynia perfekcyjna biegi pracują bardzo płynnie bez żadnych oporów czy zgrzytów.Jeden malutki minusik to troszke zakrutki lewarek zmiany biegów jeśli mamy siedzenie w najwyszym położeniu.
Wielki szacunek dla FORDA jedyne co można poprawić to nasze polskie drogi.
Lewy słupek troche ogranicza widoczność .Co do parujących szyb PANOWIE KIEROWCY to nie zapominajcie ze w potszybiu jest zamontowany filtr pyłkowy który należy wymieniać co 15000 tys lub 1 rok.Stosując filtr z węglem aktywnym a nie zwykłym papierowym zapomniecie o problemie.A od czego macie jeszcze klime(osusza powietrze)problem znika wystarczy zapoznać sie z instrukcją a nie wypisywać bzdury.
Wszystko na swoim miejscu tak jak powinno być w każdym aucie.
Długo sie rozgrzewa lub zchładza latem ,ale po uzyskaniu swojej tem.można spokojnie jechać lużno ubranym.Auto nie nadaje sie na krutkie odcinki.
Super jak pisałem wyżej jeżdze codziennie w pełnym skladzie i nikt nie narzeka na brak miejsca,każdy pasażer siedzi wygodnie.
Jest dobrze do predkosci 130 cichudko.
jest ok biorąc pod uwage wage i moc auta paliwo miasto 9,5-10 gaz 12-14zimą trasa paliwo 7-8 gaz 10-11
Wymieniając wszystko na czas nie ma żadnych problemów. JAK DBASZ TAK MASZ.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

12,0