Ocena kierowcy - Ford Galaxy I

er., 19 lat temu
Silnik 2.8 i V6 174KM 128kW
Rok produkcji 1998
Ford Galaxy I 2.8 i V6 174KM 128kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
ta wysoka ocena jest aktualna przy założeniu, że jest to samochód głównie na trasę; w jeździe miejskiej na silnik nie można narzekać, ale ma się wrażenie, że nie można tu wykorzystać pełni jego możliwości (mimo dużej mocy, sprinty spod świateł są nieco niemrawe, chociaż to głównie zasługa automatu)
ogólnie pracuje ładnie; na trasie nie przeszkadza brak 5 biegu (nie jeżdżę szybciej niż 150); w mieście bez zarzutu, chociaż przy małych prędkościach trochę za długo ciągnie na jedynce; automat jest super wygodny w jeździe w korkach, przy częstym stawaniu i ruszaniu spod świateł itp, ocena tylko "dobra", bo niewątpliwie lepszy byłby automat 5-biegowy bezstopniowy
trochę za bardzo słychać zawieszenie na nierównościach; kupując to auto (używane) wyobraqżałem sobie, że w aucie tej klasy nie ma prawa w ogóle być słychać zawieszenia;
ogromne szyby dają doskonałe spojrzenie na wszystkie strony;
super wygodnie, wszystko pod ręką, nie mogę powiedzieć złego słowa; jest to model nie najnowszy, a mimo to nie brakuje mi w nim niczego;
aby w pełni wykorzystać zalety dwustrefowej kilmy, trzeba dojść do tego metodą prób i błędów; zanim to opanowałem, trochę za bardzo parowały boczne tylne szyby w czasie deszczu; obecnie wiem, jak ustawiać klimę, żeby tego nie było; nie jest "doskonale", bo ustawianie tak, jak piszą w instrukcji obsługi, nie zawsze jest najkorzystniejsze i trzeba to samemu rozpracować;
przy ukłądzie foteli 3 rzędy po 2, ilość miejsca w 2 i 3 rzędzie zależy od kompromisu między pasażerami tych rzędów;
do 150 km/godz można swobodnie rozmawiać, słuchać radia; brzmienie silnika przyjemne dla ucha; powyżej 150 km/ godz. nie sprawdzałem, gdyż boję się tak szybkiej jazdy; ocena jest tylko "dobra", gdyż cisza nie jest 100%, a najwyżej na 90%; jednak po renówce megane (moje poprzednie auto), nie mogę się nacieszyć tą ciszą;
uważam, ze przy tej pojemności i automacie, nic więcej się nie osiągnie; samochód jest z założenia nieoszczędny, więc nie ma co narzekac; uważam tylko, że na trasie przy spokojnej jezżdzie powinien mieścić się w 10 litrach na 100km, a tak jednak nie jest;

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 i V6 174KM 128kW [l/100km]

14,3