Ocena kierowcy - Ford Galaxy II

Stary kierowca, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
Ford Galaxy II 2.0 i 116KM 85kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Inne : wnętrze naprawdę fajne i przestronne
Silnik : głowica nie wytrzymuje za długo przy LPG
z innym silnikiem fajne auto by było z 2.0 nie kupił bym go drugi raz chyba tdi jest najlepszy do tego auta
116 benzynowych koni to o wiele za mało na taką budę w dodatku mam gaz i na nim jest jeszcze gorzej auto trzeba dusić żeby normalnie jechać łańcuch rozrządu wymieniany raz gdy auto jeździło na benzynie i 2 razy przy okazji naprawy głowicy po przerobieniu na gaz
za krótkie przełożenie 5 biegu i na autostradzie jest trochę za głośno z drugiej strony gdyby 5 była dłuższa to musiał bym redukować pod każdą górkę
fajnie trzyma się drogi
siedzi się wysoko i wszystko widać
jak to w wanie
dobrze chociaż szyby ciężko odparowywują a wtedy trzeba uchylać okno
doskonale nawet w 3 rzędzie
do 110 km ok więcej nie jeżdżę bo wir w baku
sporo pali no i silnik nie lubi gazu u mnie po zagazowaniu 2 razy robiłem głowicę pierwszy raz po 80tkm drugi raz po 60tkm jak już robi się głowicę trzeba wymienić łańcuch rozrządu więc koszty spore jak do gazu to sharan albo alhambra bo mają inne silniki VW które lepiej tolerują gaz a w dodatku podobno mniej palą ale gdy kupowałem mojego forda nowago w salonie to nie myślałem o gazie
auto dobrze trzyma cenę gdy kupowałem nowego to francuska konkurencja nie była wcale tańsza a teraz żabojady z tego samego rocznika są nic nie warte a mój jakoś się trzyma
normalnie czasami trzeba wymienić coś w zawieszenu
niska ocena ale to przez gaz głowica za nim nie przepada poza tym rdza daje się we znaki imniżej tym gorzej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 116KM 85kW [l/100km]

13,0