Ocena kierowcy - Ford Galaxy II

Przemek, 14 lat temu
Silnik 2.3 16V 145KM 107kW
Rok produkcji 2001
Ford Galaxy II 2.3 16V 145KM 107kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Moim skromnym zdaniem swietne auto. Przerobilem kilka aut z wyzszej polki (volvo 850,v70,v90,bmw520,Mercedes E220 i CLK) to te auto daje mi najwiecej radosci. Jako zonaty 27 latek nie musze juz imponowac kobietom na miescie, nie musze scigac sie z dresami na swiatlach za to kiedy przychodzi sezon podrozowania te auto jest najlepsze na swiecie!
Nie ma sie do czego przyczepic. Kupujac 2.3 benzyne wiedzialem ze nie bedzie to najoszczedniejsza jednostka ale ja po prostu nie jestem fanem silnikow diesla. Silnik chodzi rowno, dobrze przyspiesza i jest cichy.
Jest dobrze. Choc troche trazni mnie uczucie \"plywajacej\" skrzyni to biegi wchodza dobrze - niemoge narzekac
Jest naprawde dobrze jak na minivana. Po przesiadce z clk i poprzednich aut, na rondach czujesz sie troche jak w autobusie ale pozycja za kierownica jest podobna do tej w zwyklych sedanach itp.
Jak wyzej, prawie jak w autobusie. Spore szyby, auto w pelni przeszklone bez stylistycznych kompromisow. Latwo wyczuc tyl, o ile nie ma sie rozlozonego ostatniego rzadu siedzen. Wiekszosc aut ma czujniki cofania wiec to tez mocno pomaga :) Ogolem: Widocznosc idealna
Wszystko na swoim miejscu. Zadnych rewolucji ale jest gdzie wlozyc okulary portfel napoje a nawet schowac nawigacje. 3 schowki w przodu po 2 w drzwiach a takze kieszenie w tylnych drzwiach, stoliki w fotelach schowek w 3cim rzedzie siedzen. 3 gniazda zapalniczki. Mozna ladowac PSP telefon i podlaczyc navi.
Oddzielne ogrzewanie na przod i tyl dziala wg mnie swietnie. Na pewno sa auta w ktorych jest to bardziej wydajne ale i tutaj nie mozna narzekac. Najlepsza rzecz ktora maja Fordy: Ogrzewana elektrycznie przednia szyba. Przy -10\' po 3 minutach mozesz odjechac spod domu bez odmrazania sobie dloni od skrobania lodu z szyby. Naprawde przydatne.
Kazdy ma swoj kawalek swiata. Nawet w trzecim rzedzie siedzen nie jest zle. Przednie fotele kapitanskie co jest idealne przy wyjezdzie w dluga trase ze znajomymi. Ja zazwyczaj wyciagam tylne fotele, w miejsce srodkowego w drugim rzedzie montuje fordowska lodowke (latwo dostac na ebay lub allegro) na tyl kilka toreb naszego podhalana i jedziemy we czworke np. do Francji.
Jest dobrze, ale jest to duze auto wiec i slychac czasami jakies szumy. Do tego dochodzi fakt duzej przestrzeni wewnatrz auta wiec kazdy plastik, kazda luzo polozona rzecz daje o sobie znac podczas jazdy po mniej rownych nawierzchniach. Idzie sie przyzwyczaic!
Nie ma szalu, pali dokladnie tyle ile sie spodziewalem po 2.3. Nie chce zmyslac ile mi bierze na 100km bo tego nie liczylem ale nie jest zle jak na mase auta. Moje 2 volva 2.4 palily wiecej wiec moze dlatego nie narzekam - po prostu nie odczuwam tego.
Duzo auta za nieduze pieniadze.
Pare glupich rzeczy sie psuje, ale jest to zazwyczaj to na co narzeka kazdy wlasciciel galaxy. Plastiki wewnatrz auta powinny byc dziecioodporne a nie sa nawet doroslo-odporne. Galki do szyb w tylnym rzedzie odpadly, dzwignie do regulacji tylnych foteli, pokretlo ogrzewania odpadlo podczas gdy odkurzalem auto. Uchwyt od kola zapasowego to nieporozumienie. Zapieka sie i zacina, chyba ze regularnie lapiesz gume i czeto go uzywasz. Najpopoularniejsze: Wycieraczki. Mechanizm po prostu uwielbia sie zapiekac i palic silniczek. Mnie udalo sie to uratowac, znajomy mechanik uratowal silnik. Co prawda galki i pokretla kosztuja grosze i nie ma sie tym zbytnio co przejmowac to mechanizm kola zapasowego i wycieraczki to juz pare ladnych setek.
Tylko klimatyzacja padla. Podobno gdy pada klimatyzacja w Galaxy to trzeba sie przygotowac na grube wydatki bo pasc moglo cokolwiek. Ja sie za to biore na lato. Poza tym silnik zawieszenie itp - bez zarzutow.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 16V 145KM 107kW [l/100km]

9,3