Ocena kierowcy - Ford Galaxy II

Galaksiak, 8 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Ford Galaxy II 1.9 TDI 130KM 96kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : nadal w oryginale i wzorowo przechodzi przeglądy. Zaczynaja sie pocić amortyzatory ale nadal pracuja w normie.
Życzę sobie i innym aby kolejne auta sprawowały się tak jak ten. Przestronne, w zasadzie bez usterek, oszczędne i wystarczająco dynamiczne. Mi to wystarcza.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, silnik suchy, nie bierze oleju ( wymieniam co 10 tys km Castrol Edge Turbo Diesel 5W40 ).
Drobne zastrzeżenia do redukcji z 6 na 5. czasami się blokuje. Ale jest tak praktycznie od nowości ( auto od lat w rodzinie ), nic sie nie pogarsza wiec zasuwa dalej.
Sztywny, bardzo dobrze trzyma się drogi, z pewnościa lepiej od niejednego kompakta. Zawieszenie mam tez jeszcze oryginalne i na przeglądach nie ma zastrzeżeń.
Duże szyby, wyśmienita widoczność do przodu, do tyłu i na boki. N,może czasem lekko przeszkadzają przednie słupki.
Denerwuje mnie nisko umieszczona konsola klimatronic, utrudniona obsługa w trakcie jazdy. Do reszty nie ma zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu, łatwodostepne.
Moja wersja Ghia posiada dwustrefowy klimatronic, który działa satysfakcjonująco latem. Zimą natomiast zdarza się że paruja szyby pasażerów z tyłu.
Duża ilość miejsca, brak uwag..
Wyciszenie przeciętne. Nie jest tak źle, żeby nie można było swobodnie rozmawiać ale uważam że mimo wszystko mogło byc lepiej.
Duzo częsci na rynku, współdzielone z VW więc nie są drogie. Przystepne ceny za markowe klocki itd. Spalanie ok. 6 litrów ropy to też nie jest duzo.
Auto oferuje dużo. Co do ceny to mogłbym za to mieć może nowsze, mniejsze auto ale nie dało by tyle przestrzeni dla rodziny. Dla mnie dobre auto ale za dobre trzeba troche zapłacic. Nie sugerować sie cenami zajeżdzonych szrotów u handlarzy z Płocka czy Gniezna.
W ciagu 3 lat dwukrotnie rozłączył sie przewód spryskiwacza tylnej szyby. Zapiecie przewodu to praca trwająca ok. 5-7 minut i wystarczy śrubokret. innych drobnych usterek nie zaobserwowałem. Wszystko działa jak należy.
Najpowazniejsza usterka to powtarzające się awarie dogrzewacza ( cos a'la webasto ). Naprawiałem dwa razy i czasem działa a czasem nie działa, zalezy od humoru. Nie jest to jednak dla mnie istotne, nie wpływa na mobilnosc i sprawność auta. Dodatek, bez którego mozna żyć.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

6,9