Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van Facelifting

Esensja, 8 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2014
Ford Galaxy III Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW od 2010 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń i komfort podróżowania
Bardzo, bardzo lubię ten samochód. Dzięki Galaxy odzyskałem radość z jazdy i tak jak ostatnimi czasy jako posiadacz Octavia szukałem kierowcy na zmianę tak teraz szukam wyjazdu żeby znów móc prowadzić :-) Paradoksalnie jesteśmy z żona tylko we dwoje, bez dzieci ani konieczności posiadania takiego dużego auta ale lubimy przestrzeń, lubimy podróżować a galaxy daje nam możliwość złożenia podłogi na równo, wrzucenia materaca na pakę i w miarę wygodny odpoczynek. Generalnie chyba największa z osobówek przestrzeń w kabinie, mega widoczność, prowadzi się jak zwykłą osobówkę (mimo, że to prawie autobus) Zauważcie, że Galaxy chyba jako jedyne auto ma 100% użytkowników którzy jeszcze raz zakupili by ten samochód. Osobiście polecam!
2,0 i 163KM to w moim odczuciu minimum, oczywiście, że mocy nigdy dosyć. Ciesze się, że zdecydowałem się na najmocniejszą wersję, gdyż samochód jest duży i ciężki więc potrzebuje koni do napędzenia.
Automat DSG pracuje bardzo fajnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Coraz częściej Zastanawia mnie - po co oni jeszcze w ogóle produkują manuale skoro automaty są już tak dopracowane...
Pomimo tego, że jest to prawie autobus prowadzi się go jak osobówkę, nie odczuwam za bardzo jego masy i gabarytów.
Po Galaxy prawie w każdym innym aucie czuje się jak w czołgu. Widoczność jest rewlacyjna
Nie wiem co tu napisać :-)
Ogrzewanie to chyba jedyny aspekt gdzie nie moge dać maksymalnej oceny. Porównując wcześniejszą skodę, jej szybkość nagrzewania i moc galaxy nieco odstaje, ale... przestrzeni do ogrzania jest chyba dwa razy więcej więc biorąc pod uwagę gabaryt to nie jest źle, jak się już nagrzeje to jest ok.
Tu natomiast brakuję skali. Za przestrzeń dla kierowcy najbardziej kocham to auto. Króla można wozić i nie będzie narzekał. Każdy kto ze mną podróżował galaxym był pod wrażeniem ilości miejsca i wygody. Pamiętam pasażera który celowo dosuwał fotel max do przodu, bo jakoś tak dziwnie dużo miejsca było :-)
Wyciszenie normalne, w samochodzie tej klasy, w standardzie jest ok.
Z racji że to dopiero roczne auto koszty utrzymania to jedynie paliwo, olej i wycieraczki czyli koszty jakie poniesie każdy kierowca. W moim odczuciu ford daje dosyć dobrą jakość za niezbyt duże pieniądze biorąc pod uwagę cenę samego serwisowania chociażby.
Za 120tys nowe auto w automacie z 163KM silnikiem, przestrzenią, komfortem i wyposażeniem jakie daje Galaxy to moim zdaniem świetny stosunek. W nowych budach od 2015 cena jest już nieco wyższa ale i tak polecam auto każdemu kto się zastanawia.
Oprócz zagubienia małej zaślepki w bagażniku, drobnych usterek nie stwierdzono.
Jak dotychczas żadnych usterek nie stwierdzono. Z samochodu jestem baaaardzo zadowolony.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

8,2
9,5
Dziennik kosztów dla Ford Galaxy III Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
7,7
Ford Galaxy III Van Facelifting