Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van Facelifting

Marcin, 3 lata temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Ford Galaxy III Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę sprawnie się odpycha, po za tym zwinność jak na gabaryty imponująca
Potrzebując dużego auta dla pięcio osobowej rodziny szukałem suva, o vanach nie chciałem słyszeć, ale wtedy przypomniałem sobie, że Ford potrafi robić tego typu auta dające satysfakcję z jazdy. Celowałem w S-maxa, wybrałem Galaxy i po 9 miesiącach myślę, że bardzo dobrze zrobiłem. Z auta na prawdę nie chce się wysiadać. Ostatnio jeździłem Vectra i B i C, ale Galaxy ma to coś, pozycja za kierownicą ( chociaż zawsze lubiłem siedzieć nisko, widać z wiekiem mi się odmieniło), prowadzenie, reakcja układu kierowniczego i pedału gazu daje poczucie, że auto robi dokładnie to czego oczekuję. Idealne auto dla kogoś, kto potrzebuje przestrzeni, a jednocześnie lubi prowadzić i nie chce rezygnować z radości którą to daje.
Mocny punkt auta, przyśpieszenie, elastyczność, kultura pracy
Precyzyjna, dobrze zestopniowana
Fordy nie bez powodu uchodzą za jedne z lepiej prowadzących się aut w poszczególnych segmentach, zaś jeśli chodzi o wany jest dla innych wzorem do naśladowania. Na letnich oponach Continental Premium Contact 6, 235/45r18 idzie jak przyklejony
Duże przeszklone powierzchnie, kamera cofania i niezłe lusterka
Wszystko pod ręką, przydałyby się bardziej u użyteczne schowki, zwłaszcza w bagażniku
Najsłabszy punkt auta, zimą nagrzewa się jak dla mnie za długo, ale diesle już tak mają. Klima całkiem sprawnie chłodzi, chociaż upały dopiero prze de mną.
Przestrzeń dla mniw wystarczająca dla 5 osób, wózka gondoli i jeszcze bagaż wejdzie. Auto pomogło mi w przeprowadzce, pralka, 2 metrowe łóżko, lodówka, kilka kursów i obyło się bez bagażówki
Całkiem dobrze, trochę za duże szumy powietrza, uszczelki wokół drzwi wyglądają na zużyte, zamierzam wymienić może pomoże
Adekwatnie do klasy
Denerwują przepalające się żarówki
Odpukać spokój

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Ford Galaxy III Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
7,7
Ford Galaxy III Van Facelifting