Ocena kierowcy - Ford Galaxy IV Van

może_być, 4 lata temu
Silnik 2.0 TDCi 180KM 132kW
Rok produkcji 2016
Ford Galaxy IV Van 2.0 TDCi 180KM 132kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Automatyczne skrętne światła LED z przysłoną - genialne, jeżdżenie po zmroku może być przyjemnością
Inne : mechanizm odchylania fotela 2-go rzędu
Nowy z salonu. Wygoda i przestrzeń. Kilka małych upierdliwych usterek i 1 poważna w 2,5 roku. Auto używane przez 6 osobową rodzinę. Codziennie w użytku jako 1. , genialne światła LED,
Dynamika bdb, spalanie bez zarzutu, gorzej z niezawodnością -wymiana chłodnicy,
manual - bardzo elastyczna i raczej precyzyjna. Dla mnie ok.
bardzo bardzo dobrze, precyzja w prowadzeniu, zawieszenie extra, hamulce wysoki poziom, ani razu nie sprawił mi jakiejś niemiłej niespodzianki - zawsze przewidywalny. Takie przyjemno-twarde prowadzenie dające bardzo duże poczucie stabilności.
nie ma nic niepokojącego
widoczność jest raczej dobra, ale auto duże więc na wąskich parkingach bardzo się przydaje radar 360
Problemy z dostępem do 3 rzędu siedzeń z prawej strony. 3 wizyty w serwisie - łącznie z wymianą stelaża i dalej nie jest tak dobrze jak z drugiej strony, elektryczny fotel czasem płata figle i się rozkłada zamiast przywracać ustawienia z pamięci, no i jeszcze roleta z tyłu - jeśli używa się 3 rzędu siedzeń, to nigdzie się nie mieści - od początku leży na strychu
bez zarzutu zarówno grzanie jak i chłodzenie, funkcjonalne, łatwo dostępne przyciski a dla lubiących nowinki sterowanie głosem
Wszyscy mają miejsca pod dostatkiem na wszystkich 7 miejscach - nikt nie narzeka, dużo możliwości regulacji i adaptacji pod potrzeby chwili (transport 2,5m choinki itp)
bardzo dobre wyciszenie również przy szybkościach autostradowych
Autoryzowany serwis oczywiście ma swój poziom cen - dla mnie akceptowalny, taniej w porównaniu np do Toyoty, Ogólnie bdb - serwis raz w roku co 30tyś, zużycie paliwa pozytywnie jak na rozmiar auta i dynamikę, utrata wartości samochodu przeciętna
Dla mnie niezawodność to istotne kryterium - tu się trochę zawiodłem.
wymiana schowka na okulary (nie dało się zamknąć) - sprawna realizacja, usterka mechanizmu odchylania fotela 2 rzędu - udręka, kilka wizyt i dalej nie jest tak jak powinno być (z lewej ok, z prawej ciężko)
wymiana chłodnicy na gwarancji, konieczna laweta

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 180KM 132kW [l/100km]

6,3