Ocena kierowcy - Ford Ka Plus Hatchback 5d

Rok produkcji 2017
Ford Ka Plus Hatchback 5d 1.2 TI-VCT 85KM 63kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Po rozstaniu się ze starym nissanem micrą oglądałam i próbowałam kilka samochodów do miasta. Po obejrzeniu w salonie KA+ myślałam, że troszkę za obszerny, ale po jeździe próbnej już wiedziałam - to jest to! Samochód spełnia moje wszystkie wymagania. Jest zwrotny i poręczny, wszędzie mogę nim zaparkować. Dynamika do jazdy miejskiej wystarczająca, wyposażenie - lepiej niż myślałam (najbardziej podobają mi się składane elektrycznie lusterka i system multimedialny sync). Gdzieś czytałam, że kiepsko zamyka się bagażnik - tylko kilka razy na początku trzeba było mocniej zamykać, teraz jest dobrze, ie trzeba zwiększonej siły
Do miasta wystarczający, chociaż jazda autostradą też jest OK. 85 KM i ok 13 s przyspieszenia do spokojnej jazdy wystarcza.
Bardzo precyzyjna, bezproblemowa obsługa. Do tej pory bez żadnych niespodzianek, jak to u forda.
Jak to w fordzie wręcz wzorcowa. Jeździłam wcześniej fokusami i mam również mondeo. Układ jezdny KA+ nie odbiega od tamtych.
Właśnie wygląd samochodu mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.
Jest OK, może trochę przedni słupek zasłania widok. Rozumiem, że zamontowane jest lusterko i mechaniz elektryczny sterowania, ale chyba lepszym wyborem byłoby zainstalowanie lusterka na dzrzwiach, a nie na słupku.
Bez żadnych zastrzeżeń, wszystko bardzo intuicyjnie się obsługuje, wszystko na miejscu.
W czasie zimy problemów nie zauważyłam, ogrzewanie i przewietrzanie samochodu tak jak można się spodziewać, czyli dobrze. W innych samochodach forda mam (miałam) klimatyzację automatyczna, w KA+ ręczną, ale daje radę. Jest skuteczna.
Jak na tej wielkości samochód wręcz wzorcowa. W fieście wydaje się dużo mniej miejsca. Cztery osoby słusznych rozmiarów podróżują swobodnie, zaskakująco swobodnie!
Też duże zaskoczenie, samochód jest bardzo dobrze wyciszony. Nawet jadąc autostradą na wyższych obrotach nie jest z większymi, autostradowymi prędkościami, jadących nie męczy zbyt głośny szum, można swobodnie rozmawiać.
Pewnie jak w innych samochodach tej wielkości i masy bardzo porównywalnie - zależne od "ciężkości nogi".
Bardzo korzystny współczynnik, chyba nic z takim wyposażeniem nie można kupić w tej klasie.
Na razie bez żadnych niespodzianek.
Zbyt wcześnie wypowiadać się w tym temacie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TI-VCT 85KM 63kW [l/100km]

5,8