Ocena kierowcy - Ford Orion II

Przemo, 15 lat temu
Rok produkcji 1986
Ford Orion II 1.4 73KM 54kW 1986-1990 - Oceń swoje auto
Inne : To moje pierwsze auto i w sumie go nie oszczędzam za bardzo, tym bardziej że trafiło do mnie już w nie najlepszej kondycji. Tak więc szacunek za to, że jeszcze się trzyma i to bez większych usterek.
Autko wiekowe, niestety kiedyś puknięte więc tym bardziej nie można cudów oczekiwać. Ale jeździ się dobrze, model całkiem udany.
1,4 to jednak trochę mały silnik jak na takie auto. Poza tym wiek robi swoje i mocy czesto brakuje.
Poprzedni właściciel niezbyt dobrze ją traktował przez co haczy przy wrzucaniu jedynki.
Jak na zużyte sprężyny (nie opłaca się wymieniać) to i tak daje rade na naszych drogach.
Bez klimy nie może być lepiej niż przeciętnie.
Bardzo dobrze się siedzi w tak nisko zawieszonym aucie, mimo że inni użytkownicy dróg nawet z matizów patrza na mnie z góry.
Nie ma cudów. Silnik ma swoje lata i żeby nie jeździć jak emeryt trzeba pozwolić mu trochę paliwa spalić.
Czasem coś się poluzuje, ale wiek robi swoje i wiedząc co i jak bez problemu można sobie z tym poradzić.
nie mam większych problemów, ale wiem, że jak coś padnie (na skrzynia biegów) to już po aucie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 73KM 54kW [l/100km]

7,2