Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect II Grand

mariusz, 6 lat temu
Silnik 1.5 TDCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Ford Tourneo Connect II Grand 1.5 TDCi 120KM 88kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Jeśli ktoś szuka dużego rodzinnego auta w dobrej cenie to może kupić Tourneo. Musi jednak liczyć się z tym iż ten samochód to VAN roboczy, plastikowy w środku z małą ilością schowków. Jednak jest o wiele tańszy od S-maxa lub konkurencji. Jeśli ktoś szuka właśnie takiego samochodu to spokojnie mogę polecić, ale alecam dopłacić za kilak bajerów typu: czujniki parkowania, kamera cofania.
Silnik trochę za słaby jak na gabaryty samochodu. Wersja amerykańska 2,4 benzyna jest prawdopodobnie o wiele lepsza. Mechanicznie silnik bezawaryjny i oprócz małej mocy nie mam do niego zastrzeżeń.
Mam automat, działa szybko i sprawnie. Jestem z niego bardzo zadowolony i polecam.
Prowadzi się bardzo dobrze. Jestem tym pozytywnie zaskoczony. Mam wrażenie iż prowadzi się jak focus.
Jeżdżę autem rok i ciągle mam problem ze znalezieniem dobrej i wygodnej pozycji za kierownicą. Na tylnych siedzeniach nie jest wygodnie. Na długie trasy jest przeciętnie.
Mało schowków. Ustawienie przełączników Ok.
Nie mam uwag ,chłodzi i grzeje.
Auto jest duże. Miejsca jest bardzo dużo. Nie mam się do czego przyczepić.
Bardzo głośno. Przy prędkościach autostradowych nie da się rozmawiać przez zestaw głośnomówiący (fabryczny).
Spalanie z 65 000 km wynosi 7 litrów /100km. Przy prędkościach autostradowych auto spala ok 12 litów - Dużo.
W stosunku do konkurencji auto jest relatywnie tanie.
Jedyna awaria dotyczyła wycieku oleju ze skrzyni biegów - usunięto na gwarancji.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TDCi 120KM 88kW [l/100km]