Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect II Grand

Silnik 1.5 TDCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Ford Tourneo Connect II Grand 1.5 TDCi 120KM 88kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń
Posiadam wersję Grand. Potrzebowałem auta na wypady z dużym, przestronnym wnętrzem, takim aby w razie konieczności można było wygodnie się przekimać, wpakować rower (rowery) bez konieczności montowania specjalnych uchwytów lub zapakować ekipkę znajomych i ruszyć na jakiś wypadzik. Ponieważ mieszkam w bloku i nie mam garażu to ostatni rząd siedzeń musiał być składany bez szarpania się, wyjmowania z auta i biegania po piwnicach aby schować siedzenia. Patent składania siedzeń w tym Fordzie i rozkładania paneli aby uzyskać płaską powierzchnię jest naprawdę świetny. Pompuję materac 2m/1.4 m i można wygodnie się przekimać w aucie z widoczkiem na gwieździste niebo przez olbrzymi szklany dach. Silniczek 1.5 Tdci nie jest demonem prędkości ale też nie ma co wymagać od takiego auta sprinterskich osiągów. Nie do tego jest to autko. Tu ma być dostęp w każdej chwili do ogromu przestrzeni upakowanej w miarę zgrabne nadwozie, którego rozmiary nie są jeszcze wielkim busem i pozwalają na zwinne poruszanie się po miejskim tłoku. Przyznam, że linia nadwozie mi się osobiście podoba. Silniczek... cichutki i do codziennej jazdy jak najbardziej przyjemny, oszczędny.
Jak wspomniałem, fajny silniczek, cichy i oszczędny. Nie dałem 5 gwiazdek bo jednak przydałoby się te chociaż min. 140 KM.
Mam manualną - precyzyjna, pracuje leciutko i przyjemnie. Chce się zmieniać biegi.
Zawieszenie bardzo fajne, jak to w Fordzie. Zaskoczony byłem bo spodziewałem się, że będzie to twarde zawieszenie jak w wersjach "roboczych" a tutaj... miłe zaskoczenie. Pewne i komfortowe prowadzenie mimo, że autko jest dosyć ciężkie.
Żadnej rdzy. Lakier delikatny, jak to lakiery w nowszych autach.
widoczność genialna. Lusterka zewnętrzne świetne i ogromne. Z tyłu mam kamerę cofania... pomaga :)
Duże, wygodne wnętrze do ustawień we wszelkich wymyślnych konfiguracjach. Trzeci rząd składanych siedzeń jest dodatkowo przesuwany w przód i w tył. Ilość schowków dla mnie wystarczająca. Jedyny minus... mam wersję Grand i brakuje rolety bagażnika, której nawet fabrycznie nie ma. Musiałem dokupić siatkę bagażnika ponieważ podczas otwierania ogromnej klapy czasami wypadają rzeczy które nie są unieruchomione (np. śpiwór :) )
Dla kierowcy i pasażera super, jednak pasażerowie środkowego rzędu narzekali czasami na chłód na wysokości kolan. W środkowym rzędzie siedzeń mam nadmuch tylko spod foteli, no i to co dociera tam z nadmuchów w desce rozdzielczej.
Nooo tutaj to już Fordzik ma się czym popisywać :)
Jak na taki mini autobus jest spoko, przy 120 można spokojnie rozmawiać.
Jak na razie nie narzekam. Jest spoko.
Brak drobnych usterek.
Brak usterek.