Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect III Grand

Bartosz, 11 miesięcy temu
Silnik 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Tourneo Connect III Grand 1.5 EcoBlue 120KM 88kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Inne
Moja opinia jest bardzo skrajna odnośnie tego modelu. Zrobiłem samochodem na ta chwilę 166 tys i byłem nim zachwycony do 160 tys czyli do 4 lat użytkowania. Potym okresie zaczęło się wszystko sypać. Postanowiłem napisać opinie by wiele osób przestrzec na co zwrócić uwagę. Ogólnie co do użytkowości samochodu dla rodziny to rewelacja. Długie podróże ? Przyjemność ? 7 osób na narty do Włoch ? Zero problemu. Auto do pracy ? Jak najbardziej. Ekonomiczny ? Jak najbardziej. DobrZe wyposażony ? W zupełności. Proszę niestety czytać dalej.
Po 160 tys zapaliła się kontrolka zbyt niskie ciśnienie oleju. Pojechałem do mechanika. Odkręcamy miskę olejowa a smok wisi w powietrzu. Zatarły się panewki. Ford w tym silniku nie przewidział części. Przekonacie sue sami:( dół silnika 13 netto, cały silnik 29 tys. Udało się mechanikowi dopasować panewki korbowe główne nie. Zaraz po gwarancji padła turbina. Nie można regenerować koszt 4.5 tys nowej. Rozrząd wymienić wcześniej przy 160 tys km absolutnie nie przy 180 tys jak podaje serwis.
Hmm wada fabryczna rozleci się. Kumaty mechanik poprawi fabrykę za 2 tys.
Ogólnie super, dobrze sue prowadzi. Zupełnie bez zastrzeżeń.
Ogólnie dobrze, ocynk na nadkolach. Po 4 latach wychodzi rdza od wewnątrz klapy oraz na drzwiach pasażera.
Bardzo dobrze się nim jeździ, wysoko, wszystko widać. Można pokonywać tysiące km bez odczuwania zmęczenia.
Na plus, dobrze chłodzi, grzeje. Dobrze odczuwalne w każdym rzędzie siedzeń.
Ogromny plus. Człowiek nie zastanawia się gdzie sie pomieści tylko pakuje i jedzie. Wszyscy maja miejsce. Podróż w 7 osób na narty do Włoch nie ma problemu. Dwa boksy na dach i w podróż.
Nie jest zle ale szału tez nie ma.
Części drogie. Wszystko trzeba robić na oryginałach nie ma zamienników. Silniczek wycieraczki tył 1 tys zł :( ogólnie w samochód przez 2.5 roku czyli zaraz po gwarancji włożyłem 23 tys. Do 160 tys i 4 lat użytkowania byłem zachwycony i za nic nie chciałbym innego samochodu. Teraz nie mogę na niego patrzeć ale już tyle włożyłem ze szkoda sprzedawać.
Kosztował 101 tys w max wyposażeniu wiec stosunek ceny umiarkowany .
Ogólnie jak się psuje to na grubo
Opisałem wyżej. Do forda się zraziłem ale użytkuje dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBlue 120KM 88kW [l/100km]

7,3