Ocena kierowcy - Ford Tourneo Courier I Mikrovan

luque1, 5 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2018
Ford Tourneo Courier I Mikrovan 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : -silnik pracuje bardzo cicho -drzwi tylne rozsuwane na bok- świetna sprawa! -przednia szyba grzana -sporo schowków i pawlacz :)
Zawieszenie : -buja nim przy wietrze i prędkości ok 80km/h (wiem wysokie auto ale aż tak nie powinno być) -redukcja biegu z 2 na 1 odbywa się jakoś dziwnie, wsteczny czasem nie wskoczy/zgrzytnie -wlew paliwa zostaje otwarty nawet jak auto zamknięte! brak nawet korka...
Cena za nowe auto jest super, tak jak i jego wyposażenie. Przesiadłem się z sharana wiec miejsca mniej ale i tak daje rade. Prowadzi się dobrze. Jest wygodny. Mnóstwo schowków i półek. Bagażnik mógłbybyć 100l wiekszy. Przejechałem nim 6000 km. Poniżej dodałem spostrzeżenia i wady/niedopatrzenia które się pojawiły przez ten czas.
Bardzo cichy. Czas pokaże na ile wytrzymały.
Wsteczny czasami potrafi wyskoczyć reszta biegów wchodzi poprawnie. Krótka jedynka- kwestia przyzwyczajenia. Z 2 na 1 redukcja odbywa się jakoś dziwnie... Nie wiem moze te skrzynie tak mają. Wydaje mi się ze na początku biegi jakoś lepiej wskakiwały..
Tak sobie. Fajne wspomaganie które pozwala kierowcy "czuć" auto. Na minus jest wąski roztaw kół. Przy wietrze i prędkości od 70-80km/h autem STRASZNIE buja. Wiem wysokie ale wrażenie że zaraz auto się przewróci na bok- nienajlepsze... Przy mijaniu się z tirem też to można odczuć... Takie rzeczy nie powinny się dziać. (Na 16' kołach jest ciut lepiej)
Bez zastrzeżeń. Ładnie się prezentuje moim zdaniem. Drzwi tylne rozsuwane na bok- BAJKA
Przednia szyba ogromna, super sprawa. Podgrzewanie jej też duży plus. Do tyłu też dużo widać a wielkie lusterka boczne bardzo pomagają kierowcy. Szkoda, że nie są składane... Na minus za dłuże przednie słupki (ograniczają widoczność)
Szybko chłodzi i grzeje
Miło zaskakuje przy tych gabarytach. Z przodu wygodnie ale i z tyłu jest naprawde sporo miejca. Po włożeniu fotelika dzieciecego troche ciasniej maja dwie osoby z tyłu ale źle nie jest. Bagażnik spory ale moglby byc ciut wiekszy
Jest różnie, zakeży od predkości. Ogólnie spoko
Powinien palić mniej, szczególnie w (sporym) mieście ( lato ok 8.4). Trasa to nawet do 5.5. (sam bez pasażerów i bagażu). Powinien palic troche mniej przy takim silniku. Co do reszty to zobaczymy. Czas pokaże.
Super. Ciężko znaleźć lepsze auto w takirj cenie. Jeśli wogóle jest to możliwe
Auto nowe wiec nie wiem... 7 lat gwarancji
Jak wyżej.