Ocena kierowcy - FSO Lanos Sedan

Nutriarz, 4 lata temu
Rok produkcji 2007
FSO Lanos Sedan 1.6 106KM 78kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : W lato zahamowałem na 10 metrach z 65km/h. Gdyby nie to, to zabiłbym dziecko, które wjechało mi pod koła. Mimo to brak ABSu w zimę to cholerny problem.
Zawieszenie
Karoseria : Gnije mocno i niewiele można z tym zrobić.
Układ elektryczny : Kable od radia pomieszane, ale to tylko mój egzemplarz. Niektóre kontrolki nie działają jak powinny, np. od oleju.
Świetnie się prowadzi, podoba mi się ten opływowy wygląd i wnętrze jest dość wygodne, zwłaszcza z fabrycznym podłokietnikiem.
Zjada nieco oleju, ale poza tym to czyste złoto. Raz przez nieuwagę przejechałem ponad 100km na absolutnie suchym silniku i nic się nie stało, lanos dalej jeździ i nie stracił na mocy. Wyprzedzanie bez problemu, dynamiczność (zwłaszcza od 0-70) świetna, nawet na gazie. Silnik nie do zajechania, jedyne co przy nim robiłem to wymiana świec i cewek, bo palił na 2 gary, ale to przez gaz. Koszt świec i cewek to ok. 50zł czyli po prostu grosze.
Nieco skrzypi, ale pewnie powinienem wymienić olej.
Wygodnie, na wybojach nie skacze na pół metra, ale przy ostrych zakrętach mam lęk przed wywrotką; po prostu zbytnio się przechyla na boki, ale można to zmienić wymieniając sprężyny na wzmocnione. Koszt? 50zł tył 50zł przód.
Gnije dość mocno, w końcu to polskie blachy, chyba nieocynkowane. Tylne nadkola, progi, maska, drzwi.
Nie jest zła, ale rama dzieląca przednią szybę i drzwi kierowcy mogłaby być węższa.
Regulowana kierownica, fabryczny zdejmowalny podłokietnik. Szkoda, że nie można regulować fotela kierowcy góra-dół.
Brak filtra, liście znajdujące się na szybie wpadają do środka, zimą zagrzewa się w 15 minut. Nie mam klimatyzacji co jest problemem w nieziemskie upały, ale w normalny upał można otworzyć okna i jest dobrze. Szkoda, że nie ma szyberdachu.
Dużo miejsca.
Przy jeździe powyżej 110km jest dość głośno w środku.
Utrzymanie lanosa kosztuje tyle co nic. Prawie nic się nie psuje, a jeśli nawet, to części zamienne są tańsze niż litr wódki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 106KM 78kW [l/100km]

FSO Lanos Sedan