Ocena kierowcy - Honda Element

Hegemon, 12 lat temu
Silnik 2.4 i 16V 162KM 119kW
Rok produkcji 2004
Honda Element 2.4 i 16V 162KM 119kW 2003-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto wygląda jak futurystyczny wóz pancerny.
Kocham to auto.
Jeden z najlepszych silników Hondy. Ten sam co w CRV i Accord. Pracuje jak zegareczek. Doskonała dynamika.
Automat oczywiście. Bardzo leniwa. Powiedziałbym że amerykańska. Wydaje mi się, że jest w dużym stopniu odpowiedzialna za wysokie spalanie tego auta.
Idealny do miasta. Jakby projektowany na polskie drogi. Krawężniki, dziury i inne takie pokonuje się wręcz z pasją. Bardziej do jazdy na wprost niż do skręcania :) jak w Ameryce.
Auto jest wysokie więc widać nad zwykłymi osobowymi. Ja osobiście nie mam zastrzeżeń. Mimo rozmiarów świetnie się parkuje. Wiem że to trochę nie na temat ale zauważyłem że inni widząc to auto zmieniają swoje zachowanie na drodze. Auto wygląda trochę jak wóz opancerzony i nie zdarza mi się by ktoś zajechał mi drogę, wyjechał z podporządkowanej lub nie zjechał na prawy pas widząc ten samochód w lusterku. Uważam to za wielką zaletę tego samochodu. Mam też Priusa i z godzine mi zawsze zajmuje zanim się przyzwyczaję że mnie wszyscy lekceważą a czekanie na wpuszczenie zajmuje długie minuty :)
Doskonale zaprojektowane wnętrze. Auto dla ludzi aktywnych. Posiada wiele rozwiązań niespotykanych w innych autach. O sposobie rozkładania tylnych foteli mógłbym rozprawę całą napisać. Można je rozłożyć na płasko i zrobić z nich łóżko lub po rozłożeniu przyczepić na płasko do ścian i zrobić gigantyczną przestrzeń załadunkową. Ale przednie fotele nie sa najwygodniejsze, deska rozdziejcza minimalistyczna nie ma ani jednego zbędnego przycisku a wszystkie niezbędne są łatwo dostępne.
Nic dodać nic ująć.
Gigantyczna przestrzeń tak z przodu jak i z tyłu. Z tyłu nie ma kanapy tylko są dwa fotele takie jak z przodu. Powoduje to że auto jest 4 osobowe ale mega wygodne. Fajne jest to że tylne fotele są nieco wyżej niż przednie i dzięki temu jest dobry widok na drogę.
Nie zadbano o to specjalnie. Ale też mam słabe opony i myślę że się to zmieni wraz z oponami.
Ceny przeglądów i napraw są takie same jak CR-V i Accord. Nie ma w Polsce cennika dla tego auta więc raz mi wyceniają w serwisie pod Accorda raz pod CRV. Ale paliwo to wsiąka w to auto strasznie. Na początku myślałem że może gdzieś wycieka :) Po zatankowaniu do pełna wystarczy wyjechać ze stacji i już widać że wskazówka paliwa opadła.
Koszt zakupu jest żaden. Ja kupiłem to auto za 35tyś. Przypominam że to SUV Tylko to spalanie jest do kitu ale mnie to nie przeszkadza.
Spaliła mi się jedna żarówka przez cały rok jazdy.
Jeszcze nic mi się nie zepsuło tfu tfu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V 162KM 119kW [l/100km]

13,7