Ocena kierowcy - Honda Insight Hatchback

Steven69, 6 lat temu
Silnik 1.3 IMA Hybrid 88KM 65kW
Rok produkcji 2010
Honda Insight Hatchback 1.3 IMA Hybrid 88KM 65kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak jakichkolwiek problemów ale auto stare nie jest.
Przeniesienie napędu : CVT szarpie i nie wiem czym to jest spowodowane. Olej wymieniłem. Być może pasek jest już rozciągnięty.
Auto stasznie plastikowe nawet jak na Japończyka. Dochodzi do sytuacji, gdy przy wchodzeniu w zakręt gdzieś skrzypi... Brak części zamiennych, po lekkiej stłuczce, mojemu mechanikowi zajęło 3 miesiące skompletowanie części zamiennych używanych... o nowych częściach oczywiście można zapomnieć.
Wolnossąca przestarzała jednostka, głośny przy wyższych obrotach.
Nie wiem czy jest to standard ale w moim egzemplarzu zaczęła szarpać i jest bardzo irytujące.
Zawieszenie jest bardzo twarde. Zmieniłem opony na 1956515 i trochę się poprawiło.
Fatalna widoczność do tyłu. Duże słupki A, zdarzyło mi się, że prawie przejechałem kobietę na przejściu dla pieszych, bo "znikła" za słupkiem.
Z przodu jest ok, jeśli podróżuje się w 2 osoby, natomiast z tyłu auto nie nadaje się dla osób o wzroście +175 cm. Linia dachu opada zbyt szybko w dół, przez co nie ma za wiele miejsca nad głowami. Jazda w 5 osób tym autem jest teoretycznie możliwa... przynajmniej tak jest w dowodzie :)
Tutaj jest już tragedia ! To auto nie nadaje się na trasy, chyba że będziemy jechać za tirem. Powyżej 120 km/h, nie słychać własnych myśli, chociaż z tego co czytałem to taki "urok" hybryd.
Jeżdżąc w stylu na "taksówkarza" spokojnie można osiągnąć spalanie 5.5 litra. Stojąc w korku spalanie rośnie do 7.5 - 8.0 l100 km (Auto prawie cały czas doładowuje baterie). Przy prędkości 120 km paii 6.5 litra.
Nie wiem jaka była cena nowego samochodu ale z tego co sobie sam wyliczyłem, nie opłaca się zakup nowej hybrydy. Ktoś kiedyś wyliczył, że aby Prius się zwrócił to trzeba 600 000 km "nabić".
Jak na hybrydy przystało to jest to prosta konstrukcja i jedynie CVT może być problemem.
Szarpanie skrzyni biegów może okazać się kosztowne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 IMA Hybrid 88KM 65kW [l/100km]

6,2