Ocena kierowcy - Honda Insight Hatchback

Silnik 1.3 IMA Hybrid 88KM 65kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Honda Insight Hatchback 1.3 IMA Hybrid 88KM 65kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Hybryda to rewelacyjny wybór.
Karoseria : Pierwsze ślady korozji po 8 latach. Spodziewałe się, ze będzie lepiej.
Samochód niezwykle ekonomiczny a przy okazji cichy, wygodny i calkiem praktyczny. Jeśli większość przebiegu robisz w mieście obsługując codzienne życie rodziny (zakupy, dzieci, praca) to trudno o lepszy wybór.
Nie jest to samochód szybki, ale spod świateł do 50-70 km/h ma niezłe przyspieszenie przegrywające tylko z dużo mocniejszymi samochodami. W normalnej jedzie cichy i ekonomiczny.
Bezproblemowa. Słynne wycie skrzyni CVT objawia się tylko w próbach zmuszania samochodu do tego, do czego nie jest zaprojektowany, np. przyspieszanie/wyprzedzanie na autostradzie od 120-140 km/h w górę. Prz spokojnej jeździe działa jak zwykły automat.
Dość sztywny. Biorąc pod uwagę charakter samochodu mógłby być bardziej komfortowy.
Po ośmiu latach drobne ślady rdzy na krawędziach tylnich błotników. Spodziewałem się lepszego wyniku. Poza tym brak uwag.
Podobno widok do tylu jest nienajlepszy. Ja szybko się przyzwyczaiłem i nie zauważam tego.
Świetnie zaprojektowana deska rozdzielcza: wszystko tam gdzie trzeba.
Automatyczna klimatyzacja włączona cały rok załatwia sprawę. Żadnych zastrzeżeń.
zawsze chciałoby się mieć więcej. Osoby o typowej posturze raczej nie będą narzekać. Większe mogą czuć się ciasno. W tylnym rzędzie siedzeń osoby od 180 cm dotykają podsufitki.
Trudno ocenić, bo samochód generalnie ma cichy układ napędowy, wiec i nie ma co hałasować. Głośno robi się przy prędkościach typy 140 km/h.
Rewelacja. Dotychczasowa eksploatacja (tylko ASO) sprowadzała się tylko do wymiany rzeczy typowo eksploatacyjnych (filtry, oleje, świece, hamulce). Typowy przegląd około 1000 zł wg wskazań komputera (średnio raz, dwa razy w roku). Spalanie w okolicach 5,5 l/100 km. Do teraz (200 tys. km) zawieszenie nie wymagało interwencji.
Komfort jazdy jak w klasie wyższej. Eksploatacja jak w klasie miejskiej. Podczas wizyty w serwisie dostałem zastępczego Accorda - z przyjemnością wróciłem do Insighta.
Brak
Brak