Ocena kierowcy - Honda Odyssey III

Silnik 3.5 V6 252KM 185kW
Rok produkcji 2005
Honda Odyssey III 3.5 V6 252KM 185kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : wnętrze
Przymierzałem się do tej Hondy ponad pół roku, jeździłem lub oglądałem zarówno te 2005- jak i starsze 1999-. Posiadałem też Shuttle z 1995 r. Co z tego wynikło ? Kupiłem Renault Espace !! Ta, dla mnie to szok, mam go kilka tygodni ale nadal nie mogę uwierzyć w tą zamianę. Miałem wiele japończyków. Honda podobała mi się za komfort, niezawodność, wyposażenie... kiedyś wsiadłem do jednej w full i po kilkunastominutowym sprawdzaniu zamarzyłem, że chcę taki mieć. Super auto, porównywałem do Nissana Questa (oba naraz) do starej Toyoty Sienny (tej 2004- nie sprawdzałem ostatecznie ale też była na celowniku). Problemem znacznym są ceny. Auta do jazdy, tz po serwisie, lpg, hak to wydatek min 30tys, ale żeby być pewnym stanu trzeba dać 35-40 tyś!! szok, za auto 19 letnie!! ale trudno, nie mogłem zebrać kasy, nie mogłem sprzedać swojego auto i tak czekałem od jesieni 23'. W końcu sprzedałem swojego Saaba 93 wiosną 24' i zacząłem zbierać do 35 tyś na Odyssey. Nie mając czym jeździć pożyczyłem od znajomego (i dziękuje mu ) Espace z 2004 , który zresztą nie był zrobiony (skrzynia czasem we trybie awaryjnym tylko na 3 biegu) ale jeździł. Tak spodobały mi się gabaryty, czysta użytkowość , dostęp do części, że znalazłem wersję initiale z 2009 w końcu kupiłem. Tyle z historii .Honda jest wielka, 7 osób komfort, ale na co dzień do miasta? jakaś porażka, nie tyle że za długie ale za szerokie na te nieszczęsne parkingi. bardzo drogi zakup, korozja , wszystkie egzemplarze do 30 korozja postępująca, do 20 zeżarte, nawet jak handlarz mu że ok, nie ma, dużo chce, tz że jakieś purchelki minimum będą. Progów czasem już nie ma. Dostęp do części tragedia, coś tam ratują serwisy od amerykańców, ale znajdź hak (do Espace do 1tyś zł do wyboru i już mam) znajdź elementy karoserii, jakie to sumy. Na koniec ta nieszczęsna skrzynia, do 2002 błędy fabryczne, potem poprawki, od 2005 już niby lepiej, ale co z tego. Ile jest w sprzedaży z walniętą skrzynią? Sporo. Do tego dzwonię do dobrego mechanika Żurominka a on mówi " nie , tych Hond nie robimy, słabo to się naprawia, nie chcemy ryzykować" koniec tematu
Dobry , dość oszczędny w trasie ale paliwożerny w mieście, te VCM nie wiadomo, jedni odłączają inni nie.
Nie jest pewna, a do tego nie wiadomo kto naprawi, na pewno gdzieś robią, ale co mi z tego..
komfort i trakcja, tylko znowu części, najlepiej chyba z USA od razu więcej
żle
najlepiej jak jest fabryczna kamera bo 5,15 długości
zaprojektowane dobrze, pod ręką, problem tylko w fawrenchajtach zamiast celcjusza , braku naszych częstotliwości radia i wszystkiego po engliszowemu.
spoks
super , wygoda, udogodnienia i cała reszta, ale w Espace jest podobnie
nieźle ale pan nie jechał Espacem INITIALE
skąd części? czy warto płacić "kokosy" za wszystko? raz że nie ma , dwa że drogie
w USA było by ok, ale tu, zapłacić 45 tyś za 19 letnie auto!! Nie chcę odradzać zakupu, dla większej (nie jak nasza 3 os) rodziny to super auto, tylko nie za te pieniądze.. w życiu.
drobiazgi zazwyczaj się nie psują
gdbyby nie niepewność skrzyni. Nie przekonują mnie komentarze " panie jak się zmienia olej regularnie to wszystko działa..". c To dlaczego Odysseyów z padniętą skrzynią jest znacznie więcej ? Nie spotykałem Voyagerów , Espace , czasem Sienna , Quest, a może dlatego że w tych dwóch powyższych skrzynia jest dostępna i niezbyt droga więc nikt nie sprzedaje z uszkodzoną... może

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 252KM 185kW [l/100km]

12,7