Ocena kierowcy - Honda Ridgeline

Lamber, 12 lat temu
Rok produkcji 2006
Honda Ridgeline 3.5 250KM 184kW 2005-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : To V6 jest miłe
Auto które zastępuje mi 3 inne które miałem w firmie.
Silnik w tym aucie to poezja... Ten dźwięk V-ki to jest to... Na wolnych obrotach praktycznie go nie słychać. Piękny dźwięk gdy włącza się VTEC :) Elastyczność? Po prostu wciskam gaz do dechy i ona wie co robić :)
Polacy nie lubią automatów, ale nie długo je polubią przez ciągłe stanie w korkach. Skrzynia pracuje precyzyjnie i bez szarpnięć.
Bardzo czuły system kontroli trakcji w Hondzie znany jako VSA, ale nie ma problemu aby go wyłączyć, jedno naciśnięcie przycisku VSA i koła buksują (pomaga w błocie), ale nie odcina mocy. Piękna sprawa to VTM-4, czyli blokada tylnego mostu. Jak się zakopiesz to napewno da radę:)
Góruje nad wszystkimi :) Kierowca autobusu jest na mojej wysokości, poza tym duże lusterka. Nie widać tylnego zderzaka , ale jakoś daję radę. Czy założę czujniki parkowania? chyba nie.
To jest poezja. Trzeba się przyzwyczaić do pakowania auta, jeśli masz pokrywę na bagażnik to po problemie. Bajka jeśli chodzi o przewóz dużych gabarytów. Ostatnio wiozłem kabinę prysznicową :) Po prostu kładziesz tylną klapę, spinasz pasami (są zaczepy w ilości 6 punktów) i jedziesz. Jeśli ci braknie miejsca na pace a jedziesz sam lub tylko z jedną osobą to po prostu podnosisz część tylnej kanapy (dzielona) i wkładasz np. kilka kartonów.
Klimatyzacja działa poprawnie - dwustrefowa. Nawiew osobny do tylnej części ale tylko w opcji ustawionej na nawiew na przednią szybę.
O matko! Przestrzeń ??????? To jest mega kolos, czuję się w nim naprawdę cudownie. Przestrzeń pomiędzy przednimi fotelami jest oddzielona mega podłokietnikiem przesuwanym. Jest to pierwszy samochód w którym nie przeszkadza mi pasażer, nawet w Vectrze C która jest duża czasami się szturchałem z pasażerem łokciami, tu nie ma takiej możliwości. Jest naprawdę duży i wygodny, elektrycznie regulowany fotel kierowcy w każdej pozycji. Z tyłu mimo moich obaw jest wygodnie. Nie jest to ławeczka jak w innych pick-upach dostępnych ogólnie na naszym rynku. Tu jest naprawdę wygodnie, no i te składane tylne siedzenia :) Z tyłu siedzą trzy osoby bez ścisku, to nie zdarza się w prawie żadnym aucie.
Przy prędkości ok. 140 km/h da się swobodnie rozmawiać. Nie jeżdzę więcej, bo to nie jest samochód wyścigowy, a wygoda sprawia, że nie masz ochoty na szybką jazdę.
No i tu jest mały szkopuł :( Nigdy nie widziałem tego auta wcześniej, ale zapragnąłem go kupić. Nie rozczarował mnie praktycznie pod każdym względem. Na pewno jest to auto BARDZO komfortowe i bardzo bezpieczne (8 poduszek). Niestety ekonomiczność nie jest jej dobrą stroną, ale po tym jaka jest wspaniała pod każdym innym względem mogę jej to wybaczyć. No i te spojrzenia innych kierowców którzy mnie mijają codziennie i się oglądają - BEZCENNE !!!!!!!!!!!!!!!! Przecież to auto nietuzinkowe. Ceny części? Myślę,że nie będzie się psuć, zawieszenie pancerne , a inne części w przyzwoitych cenach. Pozdrawiam i polecam to auto. Uwielbiam je :)
Rewelacja jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wyposażenie wnętrza i ergonomie.
Żadnych problemów, auto używane. Jeżdzę nim ok. 3000km i na pewno nie zmienię przez najbliższy czas. Spełnia wszelkie moje oczekiwania.
BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 250KM 184kW [l/100km]