Ocena kierowcy - Honda Stream

Andrew, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 4WD 158KM 116kW
Rok produkcji 2001
Honda Stream 2.0 i 4WD 158KM 116kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silniki hondy z serii K są sztuką samą w sobie, wysoki moment obrotowy w całej rozciągłości prędkości obrotowej silnika sprawiają że samochód przyśpiesza od samego \"dołu\".
Do doskonałości brakuje niewiele, tiptronic sprawuje się naprawdę dobrze - reakcja na pedał gazu jest natychmiastowa. Nigdy nie byłem zwolennikiem automatów - ten samochód zmienił mój pogląd, automat = wygoda.
Samochód doskonale trzyma się drogi jak zresztą każda honda. Układ jezdny pracuje rewelacyjnie, a 4WD to już inna bajka i na dodatek rarytas.
Jest dobra - nic dodać nic ująć.
Mimo iż design wnętrza stoi tylko na dobrym poziomie to wykonanie w posiadanej wersji zachwyca. Wstawki z włókna węglowego (carbonu), białe tarcze zegarów, sportowe fotele to element wyróżniający wersję JDM od europejskich. Kompletne fabryczne ospoilerowanie, inne lampy przednie oraz atrapa grila to cecha charakterystyczna owej wersji - jak dla mnie wygląda rewelacyjnie.
Wielki minus za brak 100% climatronic-a , możliwość wybrania funkcji auto, oraz pokrętło ustawiające temperaturę wg skali to jak na taki samochód wpadka koncernu zwłaszcza, iż posiadana przeze mnie wersja była wypuszczana wyłącznie na rynek japoński gdzie climatronic montowano już w latach 80tych. Po za tym nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jak na samochód z segmentu MPV jest bardzo wygodny i przestronny. Miejsca jest pod dostatkiem w pierwszych 2 rzędach. Trzeci rząd nada się raczej dla niezbyt wysokich osób. Składana tylna kanapa na równi z krawędzią załadunkową jest przemyślanym rozwiązaniem, załadunek i rozładunek większych elementów odbywa się bezproblemowo.
Do wyciszenia nie mam zastrzeżeń jak dla mnie jest prawie doskonałe lecz oceniam je jako dobre - zawsze można coś poprawić.
Zużycie paliwa jak na tak dynamiczną jednostkę napędową jest bardzo dobre. Nie ma co porównywać wersji benzynowej 1.7 której spalanie jest na tym samym poziomie - silnik starszej generacji, słabszy (125 KM), wyposażony tylko w zmienne fazy rozrządu (VTEC). Honda zawsze słynęła z niezawodności i tak jest i tutaj. Każdy samochód jeżeli się tylko dba o niego będzie służył wiele dobrych lat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 4WD 158KM 116kW [l/100km]

9,5