Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Kia Ceed I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce mają bardzo dużą siłę. Można na nich polegać
3/5. Ani to dużo, ani to mało. I taki też jest ten samochód. Całkiem dobry, ale "d*py nie urywa". Czasem ucieszy, czasem wkurzy. Szczegóły poniżej
Silnik świetnie pasuje do tego auta. W mieście daje radę, na trasie wymaga wchodzenia na bardzo wysokie (6tys) obroty przy wyprzedzaniu. Jest wtedy bardzo głośny, ale to przyjemny rodzaj wycia.
Bardzo krótkie przełożenia, od nowości wsteczny wchodzi z trudem. Na trasie bardzo brakuje 6. biegu. Poza tym dość precyzyjna i przyjemna w obsłudze
Jazda po dobrej drodze to sama radość. Układ jest komunikatywny i lubi zakręty. Niestety komunikatywność odbija się na komforcie, przy pokonywaniu nierówności. Ten samochód jest stworzony do jazdy po mieście, a nie leśnych duktach
Odkąd jeżdżę tym autem przestałem się obracać przy cofaniu. Nie warto, bo i tak nic nie widać. Na szczęście lusterka są bardzo dobre. No i mam czujniki
Wszystko na swoim miejscu. Jedyną wadą są bardzo duże (przez to niepraktyczne) drzwi w wersji trzydrzwiowej. Jeśli komuś to przeszkadza to może przecież wziąć wersję pięciodrzwiową?
Mimo iż mam manualną klimatyzację nie miałem nigdy problemu z jej ustawieniem.
Z przodu jest doskonale. Z tyłu przeciętnie.
Największa wada tego auta. Jeśli jeździ się po mieście wszystko jest ok. >100km/h jest głośno, a przejazd autostradą 130-140km/h może być przyczyną szumów usznych.
2 razy musiałem wymienić łącznik stabilizatorów. Koszt 80zł. Dodam, że jeżdżę po podłej jakości drogach. Spalanie średnie 7.3l/100km.
Samochód był kupiony na wyprzedaży rocznika. Był dużo tańszy, niż inne kompakty w tym czasie. Przy tym nie jest od nich gorszy.
Raz na jakiś czas rozłącza się sterowanie radia w kierownicy. Serwis poprawia to za darmo. Poza tym, w związku z nikczemnymi drogami, po których jeżdżę muszę co 2 lata wymieniać drążek stabilizatorów (80zł).
Są mi obce

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]