Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

Silnik 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Ceed I Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Tak naprawdę to nic szczególnego mnie nie zaskoczyło, kupowałem samochód przeciętny i taki jest. Jeździ, pali nie dużo, w zimie grzeje w lato chłodzi. Stracił tyle na wartości, że już nie opłaca się sprzedawać.
Silnik : pęknięty tłok
Silnik : problemy z rozruchem przy miniej niż -17
Ocena przeciętnie jest wynikiem pracy serwisu autoryzowanego jak i poważnej awarii silnika. Serwisowany od początku w ASO na żeraniu. Po 5 latach i przebiegu 110 tys pierwszy raz pojechałem do serwisu nie autoryzowanego. Przy przebiegu 112tys km pękł tłok. Niestety nie przysługiwała mi naprawa gwarancyjna gdyż ostatni serwis nie był w aso. Poza jakąścią usług servisu ASO jak i tej awarii to samochód przyzwoity. Ekonomiczny w użytkowaniu, dużo miejsca we wnętrzu, bagażnik wystarczajacy.
Silnik o mocy 90KM do codzeinnej jazdy wystarczający, przy rozgrzewaniu głośny, jak się rozgrzeje kultura pracy przyzwoita. Denerwująca jest jeszcze jedna przypadłość, problem z paleniem przy temperaturach poniżej -17 stopni celcjusza. ASO siętym zajmowało, warsztat nieutoryzowany i problem się powtarza. Paliwo superextra shell racing i to samo, poddałem się...:(
Biegi wchodza bez problemów, przydałby się 6ty bieg.
Zawieszenie trochę delikatne, mimo że nie mieszkam na poligonie dwa razy już nalezało wymieniać tuleki ponieważ pukały w okolicach wahaczy. Dzienie zachowuję się układ kierowniczy, tak jakby się zacinał. przy jeździe na wprost żeby skręcić wymaga lekkiej siły.
Brak powodów do narzekania, w porównaniu z astrą IV rewelacyjnie dużo miejsca na tylnej kanapie.
Wszysto w zasięgu ręki. Obsługa komputera pokładowego w dziwnym miejscu (na srodkowej konsoli) i wymaga przyzwyczajenia, brak ściemniania podświetlenie tablicy (w moim egzemplarzu) dokuczliwy prze jaskrawo pomarańczowy kolor podświetlenia.
W zimie rozgrzewa się długo (diesel) ale jak się nagrzeje temperaturę komfortową łatwo utrzymać. W lato klima daje radę, tzn. komfortową temperaturę łatwo utrzymać, natomiast czas schładzania dosyć długi.
W porównaniu z mercedesem W203 i Astrą 4 bardzo dobrze, jak na segment C.
Tu zasługuję na pochwałę, średnie spalanie od nowości około 6 litrów. Koszty serwisowania do przyjęcia (przeciętny koszt przeglądu w ASO co 15000km to 1100PLN) Koszty części zamiennych również ok. Pewnie bym serwisował dalej w ASO gdybym nie słaba jakosć usług. Reklamowałem dziwne zachowanie i szumy z układu hamulcowego. Wymieniono przednie tarcze i klocki tylne przeszlifowano (tak mnie poinformowano). Problem nie ustał, po reklamacji powiedziano mi bym jeździł dalej, wkład hamulcowy musi się "ułożyć". Jak się koazało po wizycie nie w ASO tarcze tylne były krzywe. Żenada.
Krzywe tarcze, które ASO zignorowało i naciągneli mnie na 900 PLN. Poza tym nie było ustrek do tej pory. Regularne srewisowanie prwadopodobnie pomaga.
Przy przebiegu 112000km w garażu pojawił sięwielki wyciek oleju!. Diagnoza, pęknięty tłok, czoło tłoka. Na szczęście nie porysowało gładzi cylindrów więc skończyło się tylko na wymianie tłoka. Nie wiem czy komuś się to przytrafiło, lae przy lekko ponad 100tys km to słabe.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]

5,6