Ocena kierowcy - Kia Ceed II pro_cee´d

Zbyszek, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2013
Kia Ceed II pro_cee´d 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Mam tylko małe zastrzeżenie co do podświetlenia wskaźników/liczników ledowych. Są niewidoczne podczas jazdy pod słońce. Natomiast konsola i podstawowe wskaźniki są czytelne i bajecznie wykonane. Poza tym w tym modelu wszystko zaskakuje pozytywnie. Nawet najmniejsze szczegóły są perfekcyjnie wykonane i co najważniejsze, że działają! Samochód jest dopracowany w każdej kwestii. Dziękuję za tak fantastyczny samochód za rozsądne pieniądze.
Wspaniała sylwetka, dająca wewnętrzny spokój. Kiedy trzeba auto jest dynamiczne lub bardzo ekonomiczne. Przestronne, wygodne po prostu komfortowe auto. Bardzo dobry, stabilny i bezpieczny układ jezdny (świetne hamulce).
Bezpośredni wtrysk paliwa do komory spalania pozwala nam na dynamiczną jazdę ale wówczas więcej pali. Gdy lekko naciskamy pedał gazu silnik ciągnie spokojnie co przekłada się na bardzo ekonomiczną jazdę.
Bardzo dobrze współpracująca skrzynia biegów z silnikiem. Wszystkie biegi wskakują płynnie i lekko. Żadnych problemów, wręcz przeciwnie sama przyjemność wrzucać/redukować super działające biegi. Kia to nie golf, gdy podczas jazdy w golfie wyskakują biegi!
Ten model wspaniale amortyzuje wszelkie nierówności na drodze. Zbytnio nie odczuwa się kolein. (w corolli rzucało budą na koleinach-nieprzyjemne uczucie). W Kia bardzo dobrze działająca kontrola trakcji. Przez rok użytkowania nie miałem problemu z niekontrolowanym poślizgiem, "rzucaniem na bok" czy drganiami. Wszystko stabilne, jak w zegarku szwajcarskim. Zresztą jak cała reszta wykonania. Sama przyjemność prowadzenia auta.
Ceed pro robi wrażenie o ograniczonym polu widzenia (mała tylna szyba, duże tylne słupki). Jednak bardzo dobre lusterka zewnętrzne robią swoje. Wszystko okej, widzę dobrze.
Dla przeciętnego Kowalskiego auto wykazuje aż nadto swoich potrzeb czy zalet. W sumie niewiele pali (gdy lekko/ spokojnie naciskamy gaz). Gdy trzeba auto ruszy "z kopyta". Bez problemu można komfortowo zapakować 4 osoby po 100kg i jeszcze bagażnik 380l. Uważam, że auto jest bardzo dobrze zaprojektowane do moich potrzeb, gdzie wszędzie mogę nim bezpiecznie, tanio, komfortowo i w miarę szybko zajechać.
Również i w tym temacie nie mam zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie uważam za bardzo dobre rozwiązania nawiewów czy ogrzewania. (klima działa bez zarzutu)
Wygodny. Przestrzeń kierowcy i pasażera jest obszerna, gdzie swobodnie można się ulokować z wagą 120kg na łeb. Pasażerowie na tylnej kanapie mają jeszcze więcej miejsca. Gdyby nie pasy bezp. można z tyłu sobie pobiegać. Wszędzie luz i swoboda.
Wiem, że Kia to nie Volvo s60, gdzie przy prędkości 150km/h panuje niemalże idealna cisza. Jednak ceed wykazuje znośne wyciszenie nawet przy bezproblemowej prędkości 180km/h. Przy tej prędkości w moim golfie 4 leb mi odpadał.
Zbyt krótki czas eksploatacji bym zabierał głos w tej sprawie. Nic się nie psuje i mam tylko samozadowolenie z jady. Jak na razie wlewam niewiele paliwa i komfortowo daleko jadę.
W swoim dojrzałym życiu jeździłem wieloma markami. Począwszy od kilku rodzai amerykańskich, francuskich, niemieckich - niech je cholera (jeden smród z ogromu spalonego paliwa), czeskich, szwedzkich, czy japońskich. Owszem toyota jak do tej pory była niezawodna. Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali. Moim zdaniem jednak nowa technologia Koreańczyka przebija nawet toyotę swą stylistyką czy ergonomią. (popatrz na wnętrze nowej corolli i ceed`a i sam ocenisz co wygląda lepiej. Moim zdaniem zdecydowanie ceed)
Brak. Zbyt krótki czas by cokolwiek się wydarzyło.
Żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]