Ocena kierowcy - Kia Optima I Sedan

Silnik 2.0 DOHC 165KM 121kW
Rok produkcji 2013
Kia Optima I Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW 2013 - Oceń swoje auto
Silnik : 165KM starczy do sprawnego poruszania się
Inne : Brak usterek póki co!
Jeżdzę autem od półtora miesiąca i póki co nie ma się do czego przyczepić. Jedyne co czego można by się przyczepić to słaba widoczność do tyłu ale to przypadłość 95% nowoczesnych aut.
Silnik wybrałem specjalne pod kontem montażu LPG. To wersja CVVL z hydrauliczną regulację luzów zaworowych. Zarówno na benzynie jak i na gazie chodzi świetnie i w ogóle nie czuć różnicy, które z paliw aktualnie zasila auto.
Tu mam pewne wątpliwości gdyż zdarzyło się parę razy iż jedynka nie wchodziła jak trzeba. Istnieje możliwość iż pozostały mi ruchy dłoni z poprzedniego auta ale w sumie był w nim identyczny układ biegów więc argument to kiepski. Na chwilę obecną po 2000km zaznaczę ocenę dobrą ale później ewentualnie ją skoryguję.
Trudno powiedzieć o nim cokolwiek złego i jedyne co przychodzi na myśl to dość wcześnie wkraczające do akcji ESP, którego nie rozpatrywałbym w kategorii wady.
Zawieszenie jest bardzo komfortowe ale na słabej jakości drodze trochę jednak stuka. Wydaje mi się, iż trochę winny jest tu niski profil opony ale wygląd auta rekompensuje drobne niedostatki komfortu :)
Jak na moje potrzeby ergonomia na 5+. Wszystko działa jak trzeba i obsługa jest w 100% intuicyjna.
Tutaj mam pewne przemyślenia i do doskonałości trochę brakuje. Pewnie to wina dużych gabarytów kabiny ale jednak muszę zwrócić uwagę na strasznie długo nagrzewające się wnętrze. W porównaniu do poprzedniego auta przygotowanie auta do jazdy zajmuje w zimie znacznie więcej czasu. Dwustrefowa klimatyzacja działa bez zarzutu.
Jeśli chodzi o ilość miejsca to zarówno z przodu jak i z tyłu jest rewelacja i nawet osoby o dużym zroście nie będą narzekały na brak komfortu.
Przy niskich prędkościach w kabinie jest totalna cisza. Na autostradzie dopiero powyżej 140 robi się głośniej ale wciąż można to określić jako wyciszenie doskonałe.
Na tę chwilę trudno ocenić i zobaczymy co będzie później. Przy zakupie opon zimowych był bardzo ograniczony wybór gdyż profil 205/65 R16 nie należy do najpopularniejszych.
Stosunek jakość/cena w mojej opinii super choć nie ukrywam iż udało mi się kupić auto w bardzo okazyjnej cenie i to od pierwszego właściciela. Mówią, że podobno nie ma okazji ale ja uważam, że mi się takowa trafiła :)
Póki co zdarzyło mi się iż z bliżej nie znanej przyczyny po dłuższej jeździe zgasło prawe światło mijania. Po nocnym "odpoczynku" zaczęło ponownie działać więc jest eteraz pod moją obserwacją i zobaczymy co będzie dalej.
Póki co brak i oby tak zostało na stałe!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DOHC 165KM 121kW [l/100km]

9,5