Ocena kierowcy - Kia Optima II Kombi

Rok produkcji 2016
Kia Optima II Kombi 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne
Przeniesienie napędu
Stosunek jakości do ceny -bardzo dobry. Auto wygodne i przestronne, dla 4 osobowej rodziny w sam raz.
Ogólnie ok. Przydałoby się trochę więcej kucy -ale widziały gały co brały :)
Biegi zmienia płynnie, dobrze zestopniowana. Niestety 105 000 i skończyły się sprzęgła -usunięte na gwarancji, póki co działa.
Prowadzi się pewnie. Przy mocniej załadowanym aucie mocno siada tył -ale to tylko może moje odczucie bo auto ogólnie jest niskie.
4 lata i rudej nie widać, chociaż belka tylnego zderzaka wymaga odświeżenia. Porównując z Mitsubishi ASX żony zdecydowanie lepiej wypada Kia. Jestem misiowaty :) i obwieszają się trochę drzwi kierowcy od wsiadania i wysiadania.
Trochę słabo z widocznością do tyłu ale od czego jest kamera?
Wszystko na swoim miejscu, łatwo dostępne i intuicyjne.
Jest ok
Rewelacja jak na tę klasę auta.
Diesel -musi warczeć -nie wypada lepiej niż moje poprzednie auto -Passat.
Koszty ASO ostatecznie akceptowalne. Mimo to uważam że wymiana oleju co 30000 km to przesada i wymieniam dodatkowo raz między przeglądami u zaprzyjaźnionego machera.
Słaba jakość oryginalnych tarcz i klocków hamulcowych -tarcze starczają na max 50 000km klocki 25-30 tys km. Porównując z Mitsubishi ASX żony przy 100 000 km serwis postanowił wymienić dopiero klocki !!! -z czego żona śmiga więcej na trasie niż w mieście ale mimo to Kia wypada słabo. Ogólnie porównując całokształt cena do wyposażenia i trwałości Kia wypada dobrze.
nic poza skrzynią DCT się nie sypie.
Niezbyt trwała skrzynia DCT -105 000 km to trochę za szybko jak na skrzynię -nawet automatyczną. Serwis naprawił w ramach gwarancji wiec coś jest na rzeczy z tymi skrzyniami. Z tego co się dowiedziałem w 2018 coś zmodernizowano w tych sprzęgłach i teraz jest lepiej. Podobno mam teraz założone te nowe sprzęgła po modernizacji, czy będzie lepiej (dłużej działać) -zobaczymy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW [l/100km]

Kia Optima II Kombi