Ocena kierowcy - Kia Optima II Sedan

Michał, 5 lat temu
Silnik 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Rok produkcji 2017
Kia Optima II Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Moim zdaniem samochód ma idealny stosunek jakości do ceny, za ok 125 tys złotych otrzymujemy bardzo dobrze wyposażoną limuzynę, z ekonomicznym silnikiem z dobrą automatyczną skrzynią biegów. Samochód jest bardzo komfortowy, dobrze wyciszony, jazda z prędkością autostradową jest bardzo komfortowa. W mojej ocenie ma niesamowity design, aczkolwiek to kwestia gustu. Po 40000 km nie zaobserwowałem żadnej usterki. Do wad zaliczyłbym niską jakość czarnego lakieru, tak bardzo się rysował, że zmuszony byłem nałożyć powłokę ceramiczną.
Do zadowalającej dynamiki potrzebował boxa, spalanie na bardzo dobrym poziomie.
7-biegowy automat potrafi zamulić, łopatki w kierownicy likwidują ten problem.
Samochód nieco "pływa" w zakrętach, nie jest to wada przy dobrze dobranej prędkości, jednak do szybkiego pokonywania zakrętów się nie nadaje.
Rewelacyjny design.
Grube słupki przy przedniej szybie nieco utrudniają widoczność, trzeba się przyzwyczaić. Kamery znacząco ułatwiają manewrowanie na parkingu.
Wszystko jest na swoim miejscu, wydaje się, że lokalizacja przycisków została dobrze przemyślana, nie ma się do czego przyczepić.
Dwustrefowa klimatyzacja jest wystarczająco wydajna, bardzo dobrze działa automatyczny system odparowywania przedniej szyby.
W kabinie jest bardzo dużo miejsca, 4 osoby dorosłe mogą bardzo komfortowo podróżować.
Do prędkości 160 km/h jest bardzo dobrze, później szumy zaczynają wyraźnie przeszkadzać w kabinie.
Przeglądy co 2 lata, niskie spalanie, koszty utrzymania na bardzo dobrym poziomie.
Nie ma żadnego konkurenta na rynku. Porównywalne modele innych marek są średnio o 20% droższe.
Po 40000 km, nie odnotowałem żadnej.
Po 40000 km, nie odnotowałem żadnej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW [l/100km]

6,9