Ocena kierowcy - Kia Pride Hatchback

ever_L@acn.waw.pl, 20 lat temu
Silnik 1.3 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Kia Pride Hatchback 1.3 i 60KM 44kW 1990-1996 - Oceń swoje auto
Nie mam co za bardzo "wydziwiać" na auto w tej klasie.Dobry ekonomiczny silnik(chociaż już nie najmłodszej konstrukcji),przestronne wnętrze,wykończenie do zaakceptowania,Sporo zastrzeżeń mam natomiast do żle zabezp. karoserji oraz braku wytłumień.Rdza manifestuje coraz widoczniej swoją obecność a powyżej 120km/h występują dość intensywne efekty akustyczne.Ostatnio "padł" hamulec ręczny.Co dalej...zobaczymy.
niezłe przyspieszenie, elastyczny na trzecim biegu, w miarę cichy
Bardzo "płytkie zazębienie "wstecznego biegu.Potrafi głośno zazgrzytać,pozatym bez zastrzeżeń.
prowadzi się przyjemnie -na zakrętach lepiej zwolnić (wersja kombi)
widoczność ekstra
Trzeba się przyzwyczaić.Wszystko niby jest tam gdzie być powinno.
Szyby często zaparowane,ogrzewanie w ujemnych temp. słabe.Wentylator na wysokich obrotach b. głośny.
Ja czuję się dobrze.Miejsca jak na tą wielkość samochodu aż nadto!! Co do pasażerów nie wypowiadam się.
Praktycznie nie ma żadnego.Goła blacha pod spodem,przy wyższych prędkościach efekty halnego w górach.
Po mieście "pali" około 7l ,na szosie przy 120 podobnie.Przeglądy i naprawy zdecydowanie za drogie.
Nizły.
Co roku wymieniałem wkład lewego bocznego lusterka .To wszystko.
Wymieniono w pierwszym roku eksploatacji tarcze hamulcowe z klockami,tylne amortyzatory oraz "elektrykę" prawej szyby.
Kia Pride Hatchback