Ocena kierowcy - Kia Pride Hatchback

rafal.kielce@vp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 64KM 47kW
Rok produkcji 1999
Kia Pride Hatchback 1.3 i 64KM 47kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : autko bardzo lekkie, więc 64 konie wystarczają w zupełności.
Karoseria : blacha nie cynkowana... więc nie ma się co dziwić, że do zżera.
autko całkiem przyjemne, jedyna wada to blacha która niknie w oczach...
Silnik pracuje równo i cicho. Małe autko więc moc wystarczająca.
W mojej Kijance ciężko wchodzi drugi bieg i wsteczny, nie wiem czemu, może tak poprostu ma być
Samochód dosyć dziwnie zachowuje się na zakrętach, troche przechyla, ale przeżywałem gorsze warunki
I z przodu i z tyłu i na boki w najlepszym porządku, troche jak w akwarium, wszystko widać.
Prawie wszystko pod ręką, generalnie nawet tylnej półki można ręką dostać... schowek trochę mały. włącznik tylnej wycieraczki \"w guziku\" jest słabo widoczny
Przeciętnie... dlaczego? otóż ogrzewanie działa tylko na przednią szybę, oraz na stopy, nawiew \"na twarz\" dmucha tylko chłodnym powietrzem. Może się coś \"spsuło\" albotu też tak ma być.
Autko niby 5-cio osobowe, mieści się 7(tej opcji nie polecam). Zeby wszyscy mieli wygodnie to max 4 osoby, piąta też się zmieści, ale może być ciasnawo, miejsca na nogi z tyłu duzo (jak na takie auto) z przodu też nie narzekam.
powyżej 120 km/h jest głośno, ale znośnie.
szczerze mówiąc od 99 roku żadnych napraw nie było (oprócz zbitej szyby przez jakichś dresów) ale podobno nie było z nią problemu. Ile wleję tyle spali... myślałem że będzie mniej, w zimie, przy dosyć agresywnej jeździe dochodzi nawet do 10 l/100 km , ale przy baaaaardzo spokojnej jeździe można zejść do 6,5 l/100 km (w jeździe po mieście) na trasie nawet 5
kupiłem za 750 zł, więc doskonale ;]
Kia Pride Hatchback