Ocena kierowcy - Kia Proceed Shooting Brake Facelifting

Adrian, 2 lata temu
Silnik 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2021
Kia Proceed Shooting Brake Facelifting 1.6 T-GDI 204KM 150kW 2021-2024 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękna
Przeniesienie napędu : Auto potrafi zabuksować kołami przy mocnym starcie.
Najlepszy samochód w tym przedziale cenowym (130-140k), oferuje wszystko co można mieć w nowoczesnym samochodzie, a do tego wygląda fenomenalnie i świetnie jeździ. Obiektywnie patrząc samochód ten nie ma konkurencji, najbliżej chyba cenowo wypada Skoda Octavia kombi, ale jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Więcej opisze w sekcjach.
Bardzo fajny silnik, a co najważniejsze 4 cylindrowy i bez żadnych bajerów typu mild-hybrid o co dzisiaj już coraz trudniej. Jednostka żwawa , na hamowni wypluwa ponad 300niuta.
Nie mam się do czego przyczepić, jest to mój 1-wszy automat. Pracuje płynnie, czasami się zawaha, ale tak mają wszystkie skrzynie dwusprzęgłowe.
Świetnie się prowadzi, zawieszenie sprężyste, lekko utwardzone, ale nie odbija się to na komforcie. Tak musi być jak auto ma dobrze i pewnie jeździć.
Jeden z ładniejszych samochodów w tej cenie, o ile nie najładniejszy. Potrafi skręcić ludziom karki na ulicy, bardzo miłe uczucie. Plus taki, że proceedów mało jeździ ;)
Dla mnie wystarczająca pomimo niewielkiej szyby tylnej, ale jest super kamera.
Proceed to przykład ergonomiczności w dzisiejszych czasach gdzie wszystko upycha się w ekran, a tutaj do wszystkiego są przyciski fizyczne i pokrętła.
Działa sprawnie, nie mam się do czego przyczepić.
Jeżdże w wiekszosci sam więc mi tam rybka, ale z tyłu faktycznie dla większych osób może być problem bo auto jest niskie i ścięte .
Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej, z drugiej strony pamiętajmy że to większy kompakt za 140k a nie bentley :D
Auto na gwarancji więc nie zawracam sobie tym głowy
Najlepszy w klasie.
Czasami jak temperatura zejdzie poniżej 0 to coś skrzypnie raz na jakiś czas, ale uważam to za normalne. Tak poza tym nic się nie dzieje.
Auto ma dopiero 9k, ale od lat jeżdzę Kia i mam zaufanie do tej marki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 204KM 150kW [l/100km]

8,4